SportPAO JE I BORAC

Deveta pobjeda Zadra u ABA ligi: Gagić izbačen iz igre, suci ispraznili tribinu s domaćim navijačima!

Piše Dražen Žura
27. siječnja 2023. - 20:39

ZADAR – Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja: 1200. Suci: Miloš Koljenšić, Igor Dragojević, Radoš Savović (svi Crna Gora).

ZADAR – BORAC MOZZART 85:75 (26:16, 25:14, 12:24, 22:21).

ZADAR: Davis (7), Jordano (12), Klarica, Sikirić, Žganec (7), Čampara (5), Njegovan, Lakić, Drežnjak (19), Božić (22), Ramljak (5), Šantelj (8).

BORAC: Baldwin (5), Glišić, Lešić (7), Petrović, Tomašević, Gagić (20), Kočović, Novaković (6), Radonjić (3), Todorović (14), Čarapić (6), Hale (14).

Zadar je stigao do svoje devete pobjede u AdmiralBet ABA ligi, jer su uspjeli obraniti 21 poen viška iz prvoga dijela utakmice.

U drugom poluvremenu kao da je na parket stigla neka druga momčad naoružana nestrpljenjem i pogreškama koje su malo komu bile jasne. Ali, u konačnici najvažniji su bodovi koji ih održavaju u borbi za doigravanje u ABA ligi.

Odličan zadarski ulazak u dvoboj posve je usmjerio tijek utakmice, jer 10:2 nakon osam poena Leona Šantelja i sve je izgledalo kao prava priča. Uz sve, Borac je svoj prvi koš upisao u šestoj minuti, što jasno kazuje o njihovoj košarkaškoj moći.

Istina, nakratko su zaprijetili, Nemanja Todorović je pogodio dvije trice i Aleksa Novaković jednu. I tu se slobodno moglo svirati kraj utakmice, jer su Dario Drežnjak, Antonio Jordano i Božić počeli nemilice puni gostujući koš! Deset viška na isteku prve dionice, te dobro otvaranje druge unatoč dvjema tricama, iza Marka Radonjića pogodio je i Todorović.

Ali brzo su stigli odgovori, odličan ulazak Jordana, tri poena Karla Žganeca, snalažljivost Juana Davisa te Božićeve minijature uz tricu Sanija Čampare, potom i prodor, posve su s parketa maknuli momčad Borca. Sve je s tri poena u zadnjim sekundama začinio Drežnjak i postavio 51:30 uoči treće četvrtine.

Brzinska serija Borca izražena kroz omjer 9:1, samo je potaknula zadarsku minutu odmoru, jer je trener Danijel Jusup želio upozoriti igrače kako nipošto u glavama ne smiju odjaviti utakmicu.

Nije posve plodom urodila kritika, jer su se gosti spustili na minus sedam, nepunih pola minuta prije kraja treće dionice. I onda Božić dodaje dva poena za mirniju zadnju četvrtinu. Todorović se pak s tri poena pobrinuo da Borac ako u ničem drugom uživa u nadi koju je podebljao Gagić s dva poena (63:59).

Lagani dašak mira domaćinu je donio Drežnjak, pogodio je tricu koja je stigla kao naručena! A tek Davisova za potpuni mir na Višnjiku.

Ali nije ga bilo, jer je Gagić svim silama jurišao na suce, tražeći neku svoju pravdu koju je želio riješiti šakačkim obračunom. Na koncu je izbačen iz igre! Suci su povukli još jednu mjeru, tražili su da se isprazni južna tribina na kojoj su bili domaći navijači.