SportTEŽAK PORAZ BIJELIH

Dinamo sasvim nadigrao Hajduk i nakon preokreta došao do uvjerljive pobjede na Maksimiru

Piše A.J.
13. kolovoza 2022. - 23:07

Hajduk je poražen u Maksimiru u najvećem derbiju hrvatskog nogometa. Dinamo je u susretu 5. kola SuperSport HNL-a slavio rezultatom 4:1.

Iako je Dinamo dominirao prvim poluvremenom i imao 65 posto vremena loptu u svojim nogama, Hajduk je u drugoj minuti sudačke nadoknade došao do vodstva zahvaljujući sjajnom pogotku Janija Atanasova.

Modri su i u drugom poluvremenu nastavili dominirati, a to im se isplatilo. Prvo je u 61. minuti Baturina izjednačio na 1:1 nakon velike pogreške Chidozieja Awaziema i na asistenciju Petkovića, a onda je tri minute kasnije Ademi pogodio glavom nakojn ubačaja Špikića s desne strane.

Amer Gojak u 84. minuti je povećao vodstvo Modrih na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Mislav Oršić u 91. minuti.

Dinamo sada čeka europski susret s norveškim Bodo/Glimtom u utorak, dok Hajduk u četvrtak gostuje u Valenciji kod Villarreala.

Tijek susreta

90+4' Utakmica je završila

90+1' Oršić zabija za 4:1 i definitivni kraj priče na Maksimiru

90' Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade

88' Baturina izlazi, Lauritsen ulazi

84' Gojak zabija i Dinamo vodi 3:1

81' Ulazi Kalinić umjesto Biuka

80' Ulazi Drmić ummjesto Petkovića

78' BBB su bacili baklju pored Livakovićeva gola i igra je zaustavljena

76' Izmjena kod Dinama, u igru će Oršić umjesto Špikića i Gojak umjesto Ademija

71' Sahiti ulazi umjesto Grgića

70' Melnjak je sjajno ubacio za Livaju, ali Livaković skreće loptu u Livaju, od kojeg se lopta odbija preko gola

67' Na Maksimiru je večeras 14.031 gledatelj

65' Livaja puca, brani Livaković

64' Ponovno gol za Dinamo. Ademi zabija nakon ubačaja Špikića i Modri dolaze u vodstvo

61' Gol za Dinamo. Awaziem je napravio veliku pogrešku, Petković mu je uzeo loptu i pronašao Baturinu koji zabija za 1:1

61' Trostruka izmjena kod Hajduka, iz igre će Lovrencsics, Čolina i Atanasov, a u igru će Mikanović, Melnjak i Vuković

59' Žuti za Livaju zbog povlačenja Špikića za dres

48' Skače Ademi na ubačaj Ristovskog, ali Kalinić brani

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45+3' Kraj prvog dijela, Hajduk vodi 1:0

45+2' GOOOOOOL! Jani Atanasov zabija golčinu nakon sjajnog prodora Livaje!

45' Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade u prvom dijelu

45' Šutalo poteže iz daljine, Kalinić uz puno muke to odbija ispred sebe

39' Grgića je očigledno za dres povlačio Ristovski dok se izvodio korner za Hajduk, ali ni sudac ni VAR soba se nisu oglasili

35' Petković je u zaleđu, ništa od svega

32' Modri sasvim dominiraju i stvaraju velike probleme Bijelima, jer novi sustav za sada ne funkcionira baš najbolje

27' Čolina je pogodio vratnicu Kalinićeva gola, a udarac Baturine onda brani Kalinić

26' Mišić dobro puca, brani Kalinić

21' Špikić je zabio, ali je gol poništen zbog zaleđa

19' Ivanušec iz daljine puca ravno u Kalinića

16' Žuti karton za Grgića zbog povlačenja s leđa Baturine

15' Velika šansa za Biuka! Livaja je poslao sjajnu loptu u prostor iz okreta, Biuk se našao oči u oči s Livakovićem, ali Dinamov vratar brani

11' VAR soba je pregledavala situaciju u Dinamovom šesnaestercu, odnosno moguću ruku Ivanušeca, ali odlučeno je da se igra nastavi

8' Dinamo kontrolira posjed u početnim minutama i strpljivo gradi napade

1' Utakmica je počela

0' Stigli su sastavi

DINAMO - HAJDUK 4:1 (0:1)