StoryEditor
SportATLETIKA: ERSTE PLAVA LIGA U ZADRU

Donosimo imena sudionika, a u rujnu na „Hanžek“ putuju...

Piše Ivica GJERGJA
7. lipnja 2019. - 15:02
erste1

Zadarski osvajači odličja su putnici za zagrebačko finale. Nakon završetka natjecanja u zadarskim kvalifikacijama za finale atletske školske Erste Plave lige rezultati ostvareni na stadionu ŠC Višnjik dobili su i svoju službenu potvrdu.
Podsjetimo, učenice i učenici trećih, četvrtih, petih i šestih razreda osnovnih škola s područja Zadarske županije borili su se za nastup na završnici Erste plave lige u sklopu poznatog Međunarodnog Hanžekovićevog memorijala koji će se održati u Zagrebu 3. rujna. Sportaši su imali pravo nastupa u maksimalno dvije discipline.
Prva dva mjesta u svakoj disciplini vode izravno na zagrebačko finale, treće mjesto, uz brončano odličje, donosi status prve rezerve.

Evo rezultata svih osvajača odličja po disciplinama:
 

Treći razredi učenice:
 

60 metara – 57 sudionica
1. Ariana Maria Tabak – OŠ Stanovi –  9,75s
2. Ivona Frka Petešić – OŠ Petar Lorini Sali – 9,81s
3. Matija Vulić – OŠ Bartulal Kašića – 10,07s
 

300 metara – 24 sudionice
1. Violeta Livaja – OŠ Smiljevac – 57,93s
2. Ivona Frka Petešić – OŠ Petar Lorini Sali – 58,89s
3. Karla Miletić - OŠ Krune Krstića – 59,87
 

Skok u dalj – 26 sudionica
1. Matea Eškinja – Sveti Filip i Jakov – 3,31m
2. Eli Žilavec – OŠ Zadarski otoci -3,24m
3. Lina Glavan – OŠ Šimuna Kožičića Benje – 3,22m


Bacanje Vortexa – 18 sudionica
1. Ema Ukalović – OŠ Smiljevac – 21,50m
2. Luna Bulat – OŠ Zadarski otoci – 20,87m
3. Ariana Maria Tabak – OŠ Stanovi - 20,60m

Treći razredi učenici:
 

60 metara – 30 sudionika:
1. Noa Stipić – OŠ Šime Budinića – 9,43s
2. Toni Jurušić – OŠ Smiljevac - 9,70s
3. Marino Anić – OŠ Zadarski otoci – 9,76s
 

300 metara – 18 sudionika:
1. Toni Jurišić – OŠ Smiljevac – 55.33s
2. Dorian Jurešić –OŠ Bartula Kašića – 57,26s
3. Marino Anić –OŠ Zadarski otoci – 57,33s
 

Skok u dalj – 28 sudionika:
1. Noa Stipić – OŠ Šime Budinića – 4.01m
2. Venci Šimunić – OŠ Krune Krstića – 3,60m
3. Borna Krapić – OŠ Smiljevac – 3,38m
 

Bacanje Vortexa – 32 sudionika
1. Frane Bajković – OŠ Šimuna Kožičića Benje – 36,58m
2. Matej Tomašković – OŠ Smiljevac -32,80m
3. Luka Čikarela – OŠ Smiljevac – 31,73m

 

Četvrti razredi učenice:

60 metara – 40 sudionica:
1. Luna Mandić – OŠ Šimuna Kožičića Benje  - 9,01s
2. Cvita Zanki – OŠ Bartula Kašića – 9,52s
3. Hana Nenadić – OŠ Zadarski otoci – 9,60s
 

300 metara – 12 sudionica:
1. Hana Miloševski – OŠ Petra Preradovića – 54.92s
2. Cvita Zanki – OŠ Bartula Kašića – 56,05s
3. Nera Jurjević – OŠ Smiljevac -57,38s
 

Skok u dalj  - 21 sudionica
1. Mitra Zubčić – OŠ Krune Krstića – 3,66m
2. Emili Brkić – OŠ Petra Preradovića – 3,56m
3. Hana Miloševski – OŠ Petra Preradovića – 3,54m

Bacanje Vortexa – 25 sudionica
1. Luna Mandić – OŠ Šimuna Kožičića Benje – 28,95m
2. Rita Džafenajdić – OŠ Bartula Kašića – 27,90m
3. Laura Mužanović – OŠ Krune Krstića – 26,30m

 

Četvrti razredi učenici:
 

60 metara – 38 sudionika:
1. Antonio Šamija – OŠ Zadarski otoci – 9,15s
2. Mikula Miočić – OŠ Bartula Kašića – 9,28s
3. Božidar Petrinović – OŠ Stanovi – 9,37s

300 metara – 18 sudionika:
1. Franko Božić – OŠ Zadarski otoci – 52,80s
2. Niko Gulan – OŠ Galovac  - 53,35s
3.Mikula Miočić – OŠ Bartula Kašića – 54,36s

Skok u dalj – 24 sudionika:
1. Niko Mandić – OŠ Stanovi – 3,75m
2. Leo Ivković – OŠ Stanovi – 3,70m
3. Bruno Gulan – OŠ Galovac - 3,62m

Bacanje Votrexa – 37 sudonika:
1. Vito Bevanda – OŠ Smiljevac – 38,24m
2. Donat Lipovac – OŠ Šimuna Kožičića Benje – 36,57m
3. Šime Perić – OŠ Smiljevac – 36,50m.


Peti razredi učenice:
 

60 metara – 34 sudionice:
1. Melani Pavlović – OŠ Zadarski otoci – 9,05s
2. Tamara Jurešić – OŠ Bartula Kašića – 9,10s
3. Kate Nižić – OŠ Smiljevac – 9,20s

600 metara – 14 sudionica:
1. Mare Mijolović – OŠ Zadarski otoci – 1:58.57min
2. Rita Herceg – OŠ Bartula Kašića – 1:59:80min
3. Mia Pestić – OŠ Bartula Kašića – 2:10,17min

Skok u dalj – 20 sudionica:
1. Katarina Madžar – OŠ Zadarski otoci – 4,39m
2. Jana Bujan – OŠ Šimuna Kožičića Benje – 4,28m
3. Meleni Pavlović – OŠ Zadarski otoci – 4,09m


Kugla – 11 sudionica:
1. Jana Bujan  - OŠ Šimuna Kožičića Benje  - 7,50m
2. Donatella Kurta - OŠ Bartula Kašića – 7,40m
3. Lana Mijolović – OŠ Bartula Kašića – 7,22m

Peti razredi učenici:
 

60 metara – 21 sudionik:
1. Lucian Bajat – OŠ Bartula Kašića – 8,95s
2. Karlo Lučić – OŠ Smiljevac – 8,97s
3. Lovre Pedisić – OŠ Šimina Kožičića Benje – 9,13s
 

600 metara – 22 sudionika:
1. David Kelava – OŠ Bartula Kašića – 2:00,86min
2. Frane Nekić – OŠ Smiljevac – 2:01,02min
3. Lovre Dellavia – OŠ Smiljevac – 2.01:02min

Skok u dalj – 23 sudionika:
1. Emilo Pucar – OŠ Stanovi – 4,22m
2. Lovre Dellavia – OŠ Smiljevac – 4,05m
3. David Kelava – OŠ Bartula Kašića – 3,98m
Kugla – 23 sudionika
1. Jure Tolić – OŠ Smiljevac – 8,88m
2. Emilio Pucar – OŠ Stanovi – 8,79m
3. Deny Colić – OŠ Šimuna Kožičića Benje – 8,10m

 

Šesti razredi učenice:

60 metara – 26 učenica:

1. Nina Marasović - OŠ Šime Budinića - 8,60s
2. Enea Nikpalj – POŠ Nova – 8,82s
3. Zara Klarica – OŠ Zadarski otoci – 8,92s


600 metara – 7 sudionica:
1. Maja Kurta  - OŠ Bartula Kašića – 2:00,77min

2. Lucija Klasić – OŠ Smiljevac – 2:03,61min
3. Klara Modrić – OŠ Smiljevac  - 2.12,77min

Skok u dalj – 16 sudionica:
1. Ema Plazina – OŠ Zadarski otoci – 4,45m
2. Nina Marasović – OŠ Šime Budinića – 4,13m
3. Lucija Jurić – OŠ Zadarski otoci – 4,02m
 

Kugla – 10 sudionica:
1. Ena Knez – OŠ Zadarski otoci – 9,62m
2. Zara Klarica – OŠ Zadarski otoci – 9,05m
3. Antonela Tvrdeić – OŠ Smiljevac – 8,98m
 

Skok u vis – 8 sudionica:
1. Marija Vidaković – OŠ Stanovi – 130cm
2. Lada Lukšić – OŠ Bartula Kašića – 130cm
3. Maruška Fabijan – OŠ Petra Preradovića – 125cm

Šesti razredi učenici:
 

60 metara – 29 sudionika:
1. Alen Skorić – OŠ Petra Preradovića  - 8,41s
2. Jakov Jurjević – OŠ Smiljevac  - 8,68s
3. Dino Lerga – OŠ Petra Preradovića – 8,78s

 

600 metara – 9 sudionika:
1. Roko Čerina – OŠ Smiljevac – 1:53:67min
2. Saša Prole - OŠ Smiljevac – 2.01,66min
3. Šimun Srzić – OŠ Zadarski otoci – 2.04,81min

Skok u dalj – 10 sudionika:
1. Luka Jurjević – OŠ Bartula Kašića – 4,49m
2. Ivano Žilić – OŠ Smiljevac – 4,39m
3. Luka Matijević – OŠ Bartula Kašića – 4,31m
 

Kugla – 19 sudionika:
1. Petar Šimun Paleka – OŠ Smiljevac  - 10,89m
2. Šime Juranov – OŠ Bartula Kašića - 9,76m
3. Bruno Bubić – OŠ Smiljevac  - 9,01m

Skok u vis – 11 sudionika:
1. Ivan Zelić – OŠ Smiljevac – 140cm
2. Jakov Modrić – OŠ Smiljevac - 135cm
3. Bruno Franjković – OŠ Bartula Kašića – 125cm

Izdvojeno

29. svibanj 2020 06:10