SportEVO REZULTATA BENKOVAČKE MALONOGOMETNE LIGE

Drage na prođajnim mukama, Benkovačko selo ruši sve pred sobom, a Tinjanci priredili veliko iznenađenje

Piše Marko Ledenko - Mane
12. prosinca 2019. - 21:00
XX FORTUNA DRAGE.JPG

Drage su imale “porođajne muke“ protiv čvrstog i žilavog Sv. Martina, koji je pružio žestoki otpor trenutnim liderima Benkovačke lige. Sv. Martin do 11 minute imao je vodstvo 3:1 , stvorivši pravu paniku u redovima Draga. Drage su do kraja utakmice pokazale svoju veliku kvalitetu , fizičku spremnost i s ovom pobjedom zadržali su lidersku poziciju. Raštević i Vrana visokim pobjedama “pušu“ za vratom Dragama.

Vrana je lako i neočekivano visoko porazila moćnu ekipu Tinj. Gledatelji su očekivali veliku utakmicu, ali na visini zadatka bili su udarni tandem Vrane Čirjak-Knez, koji su zajedno u mrežu Tinja utrpali šest komada. Raštević je protiv fenjeraša Bakara napravio pravu golijadu, opet je s četiri postignuta gola briljirao Marijo Marković i trenutno je prvi strijelac lige.

Benkovačko selo sjajnim igrama redom ruši svoje protivnike, lakoćom su pobijedili susjede Buković gaj i čvrsto idu prema vrhu tablice. Popay je konačno odigrao svoju najbolju utakmicu u ligi i pobijedili su velikog protivnika ekipu Pakoštane. Tijekom cijele utakmice Popayevci su bili bolji protivnik, diktirali igru, stvarali šanse i obrana Pakoštana morala je potpisati poraz. Ultimatumu i Banjevcima pripalo je svakom po jedno poluvrijeme za pravedni remy.

Fortuna Drage u prvom dijelu utakmice igrale su odlično protiv čvrstog Bulića i na odmor otišli s vodstvom 2:0. Drugo poluvrijeme Bulić od prve minute kreće u visoki presing i ide na sve ili ništa. Fortuna prijeti iz kontra napada ali uporni Bulićani napadaju i u zadnjoj minuti iz penala poravnavaju na 2:2. Mlada druga ekipa Tinj  II priredila je veliko iznenađenje, pobijedivši zasluženo visokim rezultatom favorite Nadin 4:1. Mladi Tinjanci slavili su svoju prvu pobjedu.

Kruševo i Sv. Nikola Kistanje priredili su gledateljima zanimljivu, neizvjesnu utakmicu s puno rezultatskih preokreta. Pobjedonosni zgoditak postigao je iskusni lisac Marin Klanac dvije minute prije kraja utakmice za konačnu pobjedu Kruševa 4:3. Torovi su dobili veliko samopouzdanje nakon prošle velike pobjede protiv Pakoštana i Korlat je to najbolje osjetio na svojoj koži.