Sport‘MLADOST 2023.‘

Ekipa PK Zadra natjecala se u konkurenciji čak 520 natjecatelja iz 47 klubova!

13. studenog 2023. - 19:28

U Zagrebu na bazenu ŠP Mladost održano je 51. izdanje Međunarodnog plivačkog mitinga ‘Mladost 2023.‘, dio HEP Grand prix natjecanja HPS-a, te jedno od najzanimljivijih plivačkih natjecanja na kojem se moglo uživati u utrkama reprezentativaca, ali i nastupima stranih plivača i plivačica.

Ove je godine ekipa PK Zadra u sastavu 14 plivača plivala u konkurenciji čak 520 natjecatelja iz 47 klubova Hrvatske, Slovenije, BiH, Srbije i Italije. U jutarnjem dijelu natjecanja plivale su se kvalifikacije, a u popodnevnim satima finalne utrke.

- Postava ‘Zadra‘ pokazala je odličnu formu, plivalo se puno osobnih rezultata, a u finalnim utrkama plivali su 12 puta. Cijela postava najavljuje odličan nastavak zimske sezone, za ostvareno u Zagrebu zaslužuju sve pohvale, kazala je trenerica Maja Štrbac.

Na natjecanju su nastupili: Tibor Harapin, Adrian Šaponja, Lovre Dellavia, Ivano Kuman, Lucija Klasić, Marcela Lovrović, Rita Herceg, Danica Sorić, Bernarda Petešić, Cvita Knežević, Erika Sorić, Lena Brok, Matea Grbin i Mia Šarić.

U kategoriji mlađih juniora u finalnim utrkama istaknuo se plivač Lovre Dellavia koji je izborio 4 finala. Prvog dana natjecanja, Lovre je u C finalu na 50 m prsno (30.52) zauzeo 5. mjesto, a u disciplini 100 m mješovito (1:03.18) 9. mjesto. Drugog dana natjecanja, također je izborio dva C finala. U disciplini 50 m slobodno (24.94) zauzeo je 7. mjesto, dok je na 100 m prsno (1:07.06) zauzeo 6. mjesto te isplivao najveći broj bodova (570).

Kod cura, mlađa juniorka Mia Šarić, također je izborila 4 C finala. Zauzela je 10. mjesto u disciplinama 50 m leđno (32.68) te 50 m leptir (31.15), 14. mjesto u finalu na 100 m leđno (1:11.80) te 15. mjesto na 200 m leđno (2:37.47).

Mlađi junior Ivano Kuman izborio je 2 C finala te zauzeo 11. mjesta u disciplinama 50 m prsno (32.66) i 200 m prsno (2:37.12). Mlađa juniorka Bernarda Petešić plivala je C finale u disciplini 50 m prsno (37.29) te zauzela 14. mjesto.

Najveći broj bodova kod cura (539), otplivala je juniorka Rita Herceg u B finalu discipline 50 m leptir (29.94) te zauzela 7. mjesto.

Rezultati plivača ‘Zadra‘ koje su ostvarili u jakoj konkurenciji mitinga Mladost, odličan su nagovještaj za daljnje vrijedno treniranje prve ekipe PK Zadar.

Natjecateljsku ekipu pratili su treneri Željko Olujić i Ivan Karavida. Sljedeći vikend aktivan je za mlađe plivače. Povodom obilježavanja Dana grada Zadra, Plivački klub Zadar, 18. i 19. studenog, na zatvorenom bazenu Sportskog centra Višnjik, organizira 14. međunarodni plivački miting ‘Sveti Krševan‘.

01. svibanj 2024 14:27