SportOSMINA FINALA

Ekipa Sonik Puntamike upisala poraz: u četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića Splićani dočekuju Goricu

Piše sd
1. veljače 2022. - 22:03

SPLIT – SONIK PUNTAMIKA 87:72

Split – Dvorana na Gripama. Gledatelja 150. Zaostala utakmica osmine finala Kupa Krešimira Ćosića: Suci: Josip Radojković (Split), Luka Kardum (Šibenik) i Josip Modrić (Zadar).

Split – Sonik Puntamika 87:72 (19:21, 25:12, 21:20, 22:19).

SPLIT: Kedžo, Runjić (1), Žganec (7), Ukić (24), Vuko (5), Čampara (8), Šiško (3), Bajo (6), Kovačevič (7), Jones, Shorter (15), Barič (11).

SONIK PUNTAMIKA: Jurič (2), P. Marić (5), Palčić (4), Tomas (3), Šarlija (8), G. Marić (2), Zelanto, Ninčević, Pavin (8), Prskalo (17), Bašić, Vučić (23).

Košarkaši Splita izborili su plasman u četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića u kojem će na Gripama dočekati Goricu.Termin tog susreta odredit će se naknadno.

Jedan od treninga uoči susreta košarkaši Sonika su preskočili zbog kašnjenja plaća, ali nije se to osjetilo, pogotovo na startu susreta.

U prvoj četvrtini Vučić i Prskalo zabili su kombinirano čak 19 od ukupno 21 poena Zadrana. Međutim, prevelika je bila dominacija Splita u skoku, pogotovo napadačkom te preveliki broj izgubljenih lopti gostiju (deset do poluvremena), da se to ne bi osjetilo na rezultatu. Kada je uz to napokon krenuo Splićane i vanjski šut tricom Barića i s dvije Čampare za 9:0 seriju pobjegao je domaćin na plus devet sredinom druge četvrtine.

Kasnije je povratnik nakon ozljede Ukić s dvije vezane dvojke odveo "žute" na 36:25.

Sredinom treće četvrtine se potpuno razigrao Ukić i otišao je Split na činilo se nedostižnih 63:45. Međutim, Vučić i Prskalo nisu odustajali. Na otvaranju zadnje četvrtine primaknuo se Sonik na samo 65:58.

Tada su odgovornost ponovno preuzeli raspucani Ukić koji je zabio pet trica i Shorter. Ako je Ukić gađao kao Steph Curry, statistiku u stilu Draymonda Greena imao je "ratnik" Žganec. MVP susreta zabio je sedam koševa, imao čak 15 skokova od čega sedam napadačkih, pet asistencija i četiri ukradene lopte.

Sonik je ukupno imao 24 skoka od čega samo šest napadačkih, jedan manje od Žganeca.

Kuriozitet je i da je Split šutirao, ali i pogodio više trica (16 iz 35 pokušaja) nego šutova za dva (14/29).

27. travanj 2024 20:15