SportHT PREMIJER LIGA

Fotoreport: Gorica i Sonik Puntamika odigrali su u Jazinama odličnu utakmicu, ali deset dana netreniranja ‘Puntu‘ je koštalo...

8. veljače 2022. - 21:15
Zadar, 080222 Dvorana Jazine. Utakmica kosarkaske Premijer lige izmedju KK Borik Puntamika i KK Gorica. Na fotografiji: Luka Tomas.Luka Gerlanc/Cropix

SONIK PUNTAMIKA – GORICA 73:84 (14:20, 20:28, 19:22, 20:14)

ZADAR – SD Jazine. Gledatelja 30 . Suci: Luka Kardum, Karlo Mirčeta i Ante Bralić.

SONIK PUNTAMIKA: P. Marić 11 , Palčić 3 , Tomas 11 , Šarlija 8, Vučić 13 , Jurič 11 , Ninčević , Brajčić , Pavin 2 , Prskalo 3 , Bašić , Gospić 11.

GORICA: Kalajžić 10 , Mašić 14 , Cinac 14 , Majić 3 , Kapusta 11 , Uljarević 10 , Batur 6, Miloloža , Sokol , Baković 16.

Susret 16. kola trebao se odigrati tijekom siječnja, no radi poznatih razloga tek se večeras odigrao u SD Jazinama. Na samom startu susreta gosti zauzimaju borben gard, poznati dvojac Kapusta (asistira), a Kalajžić (zabija) i tako dolaze u lijepu prednost, koju drže popularni "Bikovi“ ali i ritam igre, da bi sam kraj prve četvrtine riješili u svoju korisit (14:20).

Na otvaranju drugog dijela domaći igrač Jurić tricom pokušava dostići prednost gosta, no Bikovi dižu šut, Baković, Cinac, Uljarević i Batur i u 18 minuti vode 23:41. Uzalud su Prskalo i Šarlija pokušavali zaustaviti goste, no nisu uspjeli zabiti otvorene šuteve i druga četvrtina je pripala gostima. Očevidno je da je kod „Punte“ duboka „crna rupa“ netreniranja, 10. dan iz poznatih razloga. Ova igra nije ni sjena one iz prvog dijela prvenstva, pa će novi „kormilar“ Hrvoje Vlašić morati dosta toga doraditi, napraviti kao bi „Punta“ krenula sa dna ljestvice u mirnije vode.

U drugom poluvremenu bila je ista meta isto odstojanje, da bi „Bikovi“ u 23. minuti imali prednost od +22 (58:36). Nakon toga treba se priznati igrači „Punte“ se „bude“, daju sve od sebe da bi Gospić serijom od 9 koševa ublažio razliku no ne znatno. I kada su svi bili u „autu“ ukazao se Petar Marić koji je pobudio svoje sa serijom od šest koševa, pokušava Vučić tricom promašuje – vrijeme curi, a Palčić tricom dolazi na 71:79. Bilo je vidljivo da je u smiraj utakmice domaća momčad iskazala volju želju i htjenje, no pobjeda zasluženo odlazi Gorici. Najbolji u domaćoj momčadi bio je Ivan Vučić sa 13, a kod gosta Marko Baković sa 16 postignutih koševa.

05. svibanj 2024 00:17