SportTREĆA LIGA

Gledatelja 86, golova 2: Biograđani pogocima Birkića i Jurišića uzeli sva tri boda...

Piše Ivica Gjergja
5. rujna 2020. - 19:34

Od prvog sučevog zvižduka domaći su nogoetaši jurnuli prema vratima Splita! Ali, prvu su prigodu imali Splićani kada je u trećoj minuti iz brzog napada Kapetanović tukao pokraj vrata Stojanova. U brzom i tečnom protuudaru Zelić je uzvratio, lopta je otišla u aut pogodivši gornji dio gola.

Goropadni domaćini napadaju no čvrsta je obrana gosta na čelu s vratarom Mikačićem. I u dominaciji domaćina Kevin je ukrao jednu loptu na 30 .metara od domaćeg gola i idealno asistirao Tomičiću, ovaj iskosa tuče, ali pogađa vratnicu, lopta se odbija u polje, propala je idealna prigoda. Desetak navijača Splita nisu prestajali bodriti svoje.

Uzbuđenje na domaćem dijelu tribine u 18. minuti, korner s lijeve strane izveo je Pranić, idealno je u peterac poslao loptu , natrčao je mladac Birkić prvi put tukao vratar je obranio no drugi put ga matira za 1:0. U 29. minuti Roko Nakić je izigrao obranu gosta, krasno podvalio kratku loptu za Jurišiča koji je u trku izbio sam ispred vratar i lijepim udarcem zabio za 2:0.

Odjekivalo je igralištem "Roko, Roko", a dakako i "Jura, Jura".

S tim rezultatom je završilo poluvrijeme. Drugi dio počeo je prigodom domaćina, a nakon toga igra se odvijala između dva kaznena prostora, bez izrazitih prigoda na jednoj i drugoj strani. Domaći su bili bolje organizirani no nisu uspjeli to naplatiti. Zalužena pobjeda domaćina, no gosti su pogodili vratnicu u završetku utakmice.

PRIMORAC – SPLIT 2:0 (2:0)

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja 78. Sudac: Marko Bilušić (Šibenik) 6 .

Strijelci: 1:0 Birkić (18), 2:0 Jurišić (29),

Najbolji igrač: Vice Birkić (Primorac).

PRIMORAC: Stojanov 7, Jerbić 6,5 , Colić 6,5 (od 62. Galešić-) , Birkić 7,5, Ješe 7, Nakić 6,5 (od 74. Brkić-), Lazarevski 6,5, Čolić 6,5 (od 74. Šarin-), Zelić 6,5 ( od 62. Prpić-), Pranić 7, Jurišić 7( od 84. Bartulović-).

SPLIT: Mikačić 6, Katavić 5,5, Ćović 6 , Kevin 7, Kapetanović 6 (od 57. Duvnjak -) , Tomičić 5,5 (od 84. Repić-), D. Jelavić 6, B. Jelavić 6, Mamić 5,5 (od 57.Mikrut-), Danolić 5,5 , Vivodinac 6.

20. travanj 2024 14:18