SportBEZ GOLOVA

Hajduk ipak nije uspio doći do pobjede u velikom derbiju, Dinamo je i službeno obranio naslov prvaka Hrvatske

Piše I. M.
30. travnja 2023. - 19:57

Najveći derbi hrvatskog nogometa na Poljudu završio je rezultatom 0:0. Nije bilo pogodaka u utakmici u kojoj je Hajduk više napadao, imao boljih prilika i objektivno bio bolja momčad. Međutim, Dinamu je bio dovoljan i bod kako bi i službeno obranio naslov prvaka Hrvatske. Bijeli tako nisu uspjeli u želji da spriječe Plave u osvajanju trofeja pred punim Poljudom.

Tijek susreta

90‘ Igra se još pet minuta, a "Boysi" su zapalili dio tribine. Plamen je uhvatio sjedalice

89‘ Izlaze Krovinović i Mlakar, a ulaze Grgić i Ćubelić

84‘ Dobra prilika za Dinamo, ali Ivanušec nije bio precizan

81‘ Baturina napušta igru, a ulazi Bulat

78‘ Izlazi Sahiti, a ulazi Brajković

77‘ Sahiti je bio u prilici, ali neprecizno puca prema golu Dinama

72‘ Prva promjena i u domaćoj momčadi. Izlazi Fossati, a ulazi Kalinić uz veliki pljesak tribina

70‘ Promjena u sastavu Plavih, Drmić je zamijenio Topića

68‘ Jedina ozbiljnija akcija Dinama u nastavku. Špikić je nadmudrio obranu Hajduka pa opalio lijevom nogom točno u Lučića

64‘ Ubačaj Livaje prema Pukštasu, ali Livaković je uhvatio loptu

61‘ Najveća prijetnja Hajduka pred gostujćim golom u nastavku. Sahiti je opalio s 18 metara, ali blokirala je obrana Dinama i otišlo je pored vratnice

59‘  Službeni spiker objavio je da je na stadionu 30515 navijača

57‘ Livaja je nabacio za Pukštasa, ali je lopta bila prejaka i nije bilo veće prijetnje za Livakovića

54‘ Na zagrijavanju su Letaj, Grgić, Brajković, Ferro i Kalinić

52‘ Nastavak susreta

51‘ Utakmica je prekinuta zbog nekoliko baklji koje su doletjele na teren sa sjeverne tribine

47‘ Odmah duži prekid. Glavama su se u zraku sudarili Borevković i Topić

45‘ Počelo je drugo poluvrijeme

42‘ Nakon dugo vremena, prilika i za Dinamo. Ljubičić je prebacio stranu i našao Perkovića u 16 metara, a on iz prve glavom spušta na peterac za Špikića koji je pokušao "škaricama", ali otišlo je pored vratnice

39‘ Slobodni udarac za Hajduk na oko 25 metara. Sahiti je izveo, ali Livaković je uhvatio loptu

35‘ Nabacio je Melnjak s lijeve strane, ali lopta nije pronašla nikoga ispred vratara Dinama

31‘ Kontru Dinama zaustavio je Awaziem, uzeo je loptu Špikiću

28‘ Dodatno su se probudile tribine kad je Livaja primio loptu oko centra, ali Ristovski je bio brži

25‘ Mlakar je ponovno bio u prilici i ovaj put je zatresao mrežu Dinama, ali nakon intervencije VAR- a, pogodak je poništen jer se nalazio u zaleđu

18‘ Najbolja prilika za Hajduk na utakmici. Sahiti je asistirao Mlakaru koji se našao u odličnoj prilici za pogodak, ali bio je neprecizan i otišlo je iznad gola Livakovića

11‘ Udarac gostujuće momčadi, iz daljine je potegao Ristovski, ali je bio neprecizan i otišlo je iznad grede hajdukovog vratara

5‘  Dinamo je probio Hajdukov bok po lijevoj strani, Ivanušec je mogao pucati, ali je pokušao s povratnom loptom. Bijeli su to očistili na oduševljenje domaćih navijača

2‘ Bijeli drže posjed, a nekoliko baklja već je bačeno sa sjeverne tribine

18:00 - Najveći derbi hrvatskog nogometa je počeo

17:25 - Iako je do utakmice još više od pola sata, Poljud je već dobrano popunjen. Igrači Dinama očekivano su dočekani zvižducima gledatelja, a Bijeli oduševljenjem

Vojko Bašić/Cropix
Vojko Basic/Cropix

17:00 - Stadion se polako puni, čeka nas paklena atmosfera kad krene utakmica...

16:30 - Stigli su sastavi