SportDRAMATIČNA TEKMA

Hajduk nakon preokreta pobijedio Istru i sada čeka utakmicu odluke u Šibeniku

Piše D.PE.
14. svibnja 2022. - 21:42

Nogometaši hajduka zadržali su izglede za osvajanje naslova prvaka Hrvatske, prvog nakon 2005. godine, 3-1 (1-1) domaćom pobjedom protiv Istre 1961 u susretu pretposljednjeg, 35. kola.

Neopterećeni gosti iz Pule poveli su preko Mahmouda Abdallahija (15), ali Hajduk je preokrenuo s dva gola Marka Livaje (45+2-11m, 51-11m) iz kaznenih udaraca, da bi konačni rezultat postavio Filip Krovinović (53).

Tijek susreta

Kraj utakmice, zaslužena ali teška pobjeda Hajduka

90 ' 3 Nakon kornera Perković je tukao, Kalinič spašava Bijele

90' Igrat će se još 4 minute

87' Sam je Biuk na osam metara se sjurio, ali lopta ide pored stative, šteta

84' Tuče Vuković sa 20 metara, lopta odlazi pored stative, šteta

83' Još jedna bomba Livaja je završila u obrambenom bloku gostiju

82' Opalio je Kalinić sa osam metara, Majkić ponovo spašava goste

80' Ubacio je Melnjak, najviši je Fero na pet metara, ali lopta ide iznad grede

79' Ušao je Vuković, izašao Krovinović

74' Stresao je gredu Sahiti udarcem sa 14 metara, a u nastavku akcije Livajinu bombu sa 24 metra je obranio Majkić

72' Faul nad Biukom na 18 metara, sudac je nijem

70' Smirila se utakmica, agilni Beljo čak i sam pokušava nešto u napadu, Bijeli strpljivi

61' Utakmica je praktički odlučena

57' Ulazi Kalinić, izlazi Grgić

55' Ciljao je kut Krovinović sa 20 metara i pogodio, majstorski gol

54' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Krovinović

50 ' Sad je puno lakše

50' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Livaja

47' Nakon kornera srušen je Grgić, nakon VAR provjere Lovrić svira penal

46' Počeo je drugi dio, ajmo Bijeli!!  Igru su napustili Lovrencsics, Čolina i Ljubičić, a ušli su Mikanović, Melnjak i Sahiti

45+8' Kraj prvog dijela

45+4' Mahmoud je dobio drugi žuti i ide vani, ozljeđeni Lovrencsics mora vani, iznosi ga Kalinić

45+3' Tuče Čolina iskosa sa 10 metara, blokira obrana gostiju

45' Igrat će se još 6 minuta

45' GOOOOOOOOOOOOOL - Livaja

44' Tri minute Lovrić provjerava VAR i sudi penal. Dvojbena je situacija svakako bila jer nije sigurno dali je bilo udarca po nozi.

41' Konačno lijepa akcija, Čolina je ubacio za Ljubičića za pet metara, ruši ga igrač Istre na pet metara i penal je

40' Pokušavaju Bijeli, ali ne ide, ubačaj za ubačajem završava na nogama igrača Istre

35' Bomba Fossatija sa 25 metara ide tik iznad grede, štetaaaaaaa

30' Pritišću Bijeli

27' Nakon nesvirane ruke igrača gostiju, nastavila se akcija, Hujber je sam na šest metara, Kalinić bravurozno spašava Hajduk! Nakon kornera bilo je opasno, ali lopta ide tik pored stative

25' Konačno dobar ubačaj Lovrencsicsa, ali naši napadači nisu stigli do nje....

22' Tuče Krovinović, obrana gostiju odbija

15' Katastrofalno je pogriješio Elez, poklonio loptu usamljenom napadaču Istre koji se sjurio prema golu i zabio

15' Gol - Mahmoud

10' Na Poljudu je svečarska atmosfera, gosti se dobro brane, agresivni su i opasni u kontranapadu

5' Obrana gostiju spašava opasan ubačaj Fosattija na Livaju

3' Grgić idealno za Livaju na 7 metara, napadač Hajduka kasni za milimetar, šteta

1' Utakmica je počela, naprid Bili!!!!!

0' Stigli su sastavi