SportDINAMOVA POBJEDA

Hajduk poražen u Superkupu nakon drame jedanaesteraca

Piše R.R.
9. srpnja 2022. - 22:29

Nogometaši Dinama osvojili su hrvatski Superkup nakon što su u zagrebačkom Maksimiru boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali Hajduk s 4-1.U regularnom dijelu nije bilo golova.

Dinamu je ovo sedmi osvojeni Superkup, dok je Hajduk ostao na četiri trofeja.

Dva najveća hrvatska kluba novu sezonu su otvorili velikim derbijem na Maksimiru, baš kako su i završili prošlu. Ovog puta su Splićani imali podršku s tribina jer su navijači Splićani došli u velikom broju na stadion, a prema navodima policije, njihov dolazak je protekao bez izgreda.

Hajduk je bio za nijansu bolji u prvom dijelu, a Dinamo puno bolji u drugom poluvremenu, kada su Splićani samo zahvaljujći sjajnom vrataru Lovri Kaliniću sačuvali mrežu.Ipak, ni Kalinić ih nije spasio poraza u raspucavanju penala, pa je prvi trofej sezone ostao u Zagrebu.

Zagrebački trener Čačić je od prve minute stavio svoje najveće pojačanje Drmića, dok je Hajduk zaigrao s novim stoperskim parom Borevkovićem i Simićem, s Livajom, Kalinićem i Biukom u napadu.

U 11. minuti veliku je priliku propustio je Livaja, čiji je udarac otišao pored vratnice, a u 23. minuti još bolju šansu je, na drugoj strani, imao Petković, čiji udarac iz blizine brani Kalinić.

Hajduk je u 32. minuti zatresao i gredu nakon udarca Mikanovića s ruba šesnaesterca u zanimljivom prvom dijelu koje je ipak završilo bez golova.

U drugom dijelu Dinamo je na početku bio dominantniji, a u 54. minuti vratar Kalinić čudesno brani šut Ivanušeca. Hajdukov vratar pretvorio se u junaka susreta, obranio je i šut glavom Špikića u 67. minuti, pokušaj Oršića s 30 metara u 80. i novi šut Špikića u 83. minuti.

Dinamo je posve dominirao u drugom dijelu, ali nije uspio zabiti, pa je pobjednik  morao biti odlučen pucanjem jedanaesteraca. Četiri igrača Dinama su pogodili, dok su Jan Mlakar i Josip Vuković promašili kod Splićana.

1:0 Petković

90 + 4 Kraj susreta, drama se nastavlja, osvajača Superkupa doznat ćemo nakon iizvođenja kaznenih udaraca

90' + 2 Pokušali su Oršić i Ljubičić ubaciti loptu u kazneni prostor, ali je Grgić očistio opasnost

90' Ušao je Elez umjesto Mikanovića

90' Igrat će se još četiri minute sudačkog dodatka

90' Brza kontra Dinama, Menalo je gurnuo loptu za Oršića, ali je L. Kalinić bio na mjestu, naknadno je pokazano zaleđe

89' Žuti karton dobio je Ljubičić nakon faula nad Grgićem

87 Umjesto Špikića u igru je ušao Menalo

85' Lauritsen je dobio žuti karton nakon faula nad Livajom

84' Grgić je dobio žuti karton nakon faula na Baturini

83' Ubacio je Mišić na drugu vratnicu, Špikić pucao glavom, a L. Kalinić opet izvrsno obranio

82' Oršić je ušao u sredinu i pucao, L. Kalinić opet obrano

77' Sada je iz igre izašao Ademi, a ušao Baturina

75' Ademi je bio u naletu, ali je previše želio, umjesto šuta puno je driblao i L. Kalinić je na kraju izašao kao pobjednik iz tog duela

73' Ademi je dobio žuti karton nakon faula nad Vukovićem

72' Kombinirali su Petković i Oršić, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti L. Kaliniću

71' Vratio se Ademi u igru

69' Umjesto N. Kalinić u igru je ušao Mlakar

68' Simić je nezgodno nagazio na Ademija koji je osto ležati na travnjaku

67' Ubacio je Moharrami, Špikić dobro pucao glavom, ali je L. Kalinić opet na mjestu, odbio je u korner

67' Ušao je u igru Oršića umjesto Drmića

66' Još jedna prilika Dinama, Drmić je pokušao ubaciti u sredinu, na kraju se opet odbila do njega, ali mu je udarac bio neprecizan, tik pored vratnica

63' Drmić je dobio žuti karton zbog faula nad Krovinovićem

62' Jak pritisak Hajduka urodio je plodom, oduzeli su loptu koja je stigla do Livaje, ali je njegov udarac blokirao Lauritsen

60' Kakva obrana L. Kalinića, fantastična, Moharrami je ubacio, vanušec primirio na pet metara i snažno pucao, ali je vratar Hajduka odbio, a Špikić u nastavku akcije pucao preko gola

57' U igru je ušao Sahiti umjesto Biuka

56' Požutio je Simić nakon faula nad Petkovićem

54' Biuk je prošao Moharramija, bili su u kontaktu, ali Pajač nije vidio faul

53' Prijeti Dinnamo u valovima, Petković je odlično pronašao Ivanušeca koji je ušao u kaznen prostor, ali i pucao visoko preko gola

52' Mišić je dobio loptu natrag, gađao je Ademija na drugoj stativi čiji udarac glavom završava pored gola

51' Uzvratio je Dinamo, Ljubičić je dobro ubacio, L. Kalinić odbio, a onda i izvrsno obranio pokušaj Ademija

49' Hajduk je prvi zaprijetio u nastavku, Krovinović je donio loptu naprijed, Livaja je pucao, ali pored gola

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' + 1 Kraj prvog poluvremena

45' Igrat će se jedna minuta sudačkog dodatka

41' Žuti karton dobio je Krovinović

37' Petković je pucao, jako visoko, daleko od gola

36' Mikanović je dobio žuti karton zbog prigovora nakon faula nad Ivanušecom u opasnoj zoni

35' Pokušali su opet napadači Dinama nešto odigrati, ali je Grgić na mjestu

33' Pokušali su domaći nešto iz kontre, Ivanušec je pronašao Špikića, ali je njegov udarac bilo više dodavanje, nego pravi udarac

31' Probio je Mikanović po strani, odigrao za N. Kalinića koji nije dobro zahvatio loptu

29' Trese se greda Livakovića, N. Kalinić se dobro okrenuo, nije mogao pucati, ali je proslijedio do Mikanovića koji je odlično pucao, ali i pogodio okvir gola

27' Ivanušec je poslao loptu u dubinu za Špikića, ali prejako

25' Brza kontra Hajduka, pokušao je Livaja odigrati povratno na N. Kalinića, ali su igrači Dinama očistili opasnost

25' Ubačena lopta iz auta došla je na peterac gdje su u dvoboju bili N. Kalinić i Ljubičić, tražio je napadač Hajduka kazneni udarac, trajala je tiha provjera VAR-a, ali ništa

23' Prodisali su domaći, Moharrami je ubacio loptu, ali je Borevković izbio u korner

22' Velika prilika Dinama, Špikić je odigrao oštru loptu u peterac, pucao je Petković, ali je L. Kalinić izvrsno reagirao i obranio

21' Dobra dubinska lopta Vukovića prema Grgiću, ali je Livaković bio brži

19' N. Kalinić je privremeno izašao iz igre, smeta ga gležanj, bolno je bilo nakon doskoka u dvoboju s Lauritsenom

15'  Bolje je Hajduk ušao u susret, aktivniji su gosti, traže prolaz kroz čvrst bedem Modrih

10' Pucao je Livaja, odlično se oslobodio čuvara, ali je pogodio vajski dio mreže

9' Biuk je izbio sam na lijevu stranu, i kao i Livaja u prethodnoj akciji pokušao oštro ubaciti na pet metara, ali je Lauritsen izbio u korner

7'  Pokušao je Livaja oštrim centaršutem s lijeve strane, ali obrana Dinama je na mjestu

4' Mišić je ubacio loptu iz slobodnog udarca, Lovre Kalinić je boksao, ali je Perić neoprezno startao na vratara Hajduka, oba su igrača ostali na travnjaku

2' Špikić je ubacio s desne strane, Grgić je očistio

1' Počela je utakmica

0' Stigli su sastavi

Semafor

Dinamo – Hajduk 0:0 (0:0), pen. 4:1

Zagreb – Stadion Maksimir

SuperSport Hrvatski nogometni superkup

Gledatelja 16 532

Sudac: Igor Pajač

Žuti kartoni: Mikanović, Krovinović, Simić, Grgić (Hajduk), Drmić, Ademi, Lauritsen (Dinamo)

Najbolji igrač: Lovre Kalinić (Hajduk)

Penali: 1:0 (Petković), 1:1 (Livaja), 2:1 (Oršić), 2:1 (promašaj Mlakara), 3:1 (Ljubičić), 3:1 (Vuković pucao, Livaković obranio), 4:1 (Ivanušec)

Dinamo (4-2-3-1): Livaković – Moharrami, Lauritsen, Perić, Ljubičić – Ademi (od 79. Baturina), Mišić – Špikić (od 87. Menalo) Petković, Ivanušec – Drmić (od 66. Oršić)

Hajduk (4-3-3): L. Kalinić – Mikanović(od 91. Elez), Borevković, Simić, Melnjak – Vuković, Grgić, Krovinović – Biuk(od 59. Sahiti), Livaja, N. Kalinić(od 71. Mlakar)

06. svibanj 2024 06:21