HNK Zadar na Stanovima uvjerljivo nadigrao Hrvace! Pobijedili su za 12. anđela...

ZADAR - Igralište Stanovi

Gledatelja: 500

Sudac: Dario Kulušić (Šibenik) 7

Pomoćnici: Brajković i Severinski

Strijelci: 1:0 Vukadinović (10), 2:0 Čepo (34-11m), 3:0 Bačić (46), 4:0 Jordan (63), 5:0 Stojčević (79)

Najbolji igrač: Marko Jordan (Zadar)

ZADAR: Pinčić 7, Ćelić 7 (od 66. Pranić), Iveljić 7, Jurić 7 (od 66. Djeveljekaj-), Banović 7, Čepo 7, Jordan 7,5, Jerbić 7,5, Buljat 7,5, Vukadinović 7(od 75. Bačkov-), Bačić 7 (od 75. Stojčević-)

Trener: Želimir Terkeš 7,5

HRVACE: Vugdelija 6, Ljubić 5, Rončević 5,5, Klepo 5, Jurendić –(od 24 Banić-), Kelez 6 (od 66. Omerović-), Plavša 6, Udovičić 5,5, Matanović 5, Ribičić 5,5 (od 52. Grgat-), Katić 5 (od 52. Bakić)

Trener: Grgica Kovač 5,5

Zadrani su pod emocijama, jer je danas 14.godišnjica smrti prerano preminulog nogometaša Hrvoja Ćustića, ušli u susret protiv Hrvaca gdje su od prve minute prigode redali Vukadinović i Jordan, ali ih nisu uspjeli pretvoriti u zgoditke. Nakon ovih promašaja nastavili su u napadačkom tonu, a u 10. minuti nastupilo je vodstvo Zadrana.

Naime, nakon kornera s lijeve strane, vratar Vugdelija je otišao u prazno, Vukadinović je visoko skočio i zabio za 1:0. Nakon toga, gosti su kontrama pokušavali, ali Kelez i Plavša ne pronalaze put do mreže Zadra. Koliko su domaćini bili nadmoćnji dokazuje i to da su u 20. minuti izveli tri kornera, Vugdelija je na mjestu.

U 24. minuti omanja grupa Tornada je na južnoj tribini zapalila baklje u spomen na Hrvoja Ćustića koji je igrao s brojem 24, a dobili su aplauz od gledatelja.

Domaćini su nastavili borbeno, srušen je Jurić na nekih 20 metara od gola, Buljat je opalio kao iz topa, no „ubio“ je živi zid. Samo dva minuta kasnije, Banić igrač Hrvaca, srušio je u kaznenom prostoru Jordana, sudac je bio u blizini i pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Čepo za kraj poluvremena, iako su Zadrani imali još prigoda.

Na samom otvaranju drugog dijela Zadrani preko Bačića postižu treći gol, prekrasnim volejem, a dva preostala zgoditka su postigli kao plod odlično izrađenih akcija Jordana i Stojčevića. Zaslužena velika pobjeda Zadra koji ide svojim putem. Na kraju su dobili igrači veliki aplauz, a jedan od gledatelja istaknuo: "Sve za našeg Hrvoja, pa i ova pobjeda!"

19. travanj 2024 03:44