SportPLIVANJE

Hrvatska plivačka liga: Niz osobnih rekorda članova PK Jadere!

11. svibnja 2021. - 15:03

U Šibeniku je održano 1. kolo Hrvatske plivačke lige za juniore regije 1. Ova liga je osnovana s ciljem osiguravanja kontinuiteta natjecanja te vrednovanja licenciranih natjecatelja i klubova članica Hrvatskog plivačkog saveza, a kadeti i mlađi kadeti PK Jadere zaplivali su na natjecanju nakon duge pauze. Pravo sudjelovanja imali su registrirani natjecatelji klubova članica Hrvatskog plivačkog saveza, plivačice starosti od 10 do 13 godina te plivači starosti od 11 do 14 godina. Tokom lige nema dodjele medalja već se tokom 4. kola za ukupni poredak klubova boduju najbrža četiri natjecatelja za svaki klub u svakoj disciplini programa i u svakom kolu prema HPS bodovima, posebno u ženskoj, posebno u muškoj konkurenciji.

U konkurenciji 250 plivača iz 11 klubova regije pod vodstvom trenera Edgara Nimca boje Jadere branilo je 17 članova koji su unatoč velikoj pauzi isplivali niz osobnih rekorda. Najbolje rezultate ostvario je kadet Andrija Kačanić (07) koji se plasirao među 10 najboljih kadeta regije u sve 4 discipline, dok je u 3 discipline isplivao A norme za Prvenstvo Hrvatske. Najbolji plasman ostvario je u disciplinama 100 m slobodno (1:00.69) i 200 m slobodno (2:14.28) gdje je zauzeo 4. mjesto, na 5. mjesto plasirao se u disciplini 100 m leptir (1:12.66), dok je u disciplini 400 m slobodno s vremenom 4:44.24 zauzeo 6. mjesto.

U ženskoj konkurenciji najbolje rezultate ostvarila je kadetkinja Danica Sorić (08) koja se također u sve 4 discipline plasirala među 10 najboljih kadetkinja regije. Tako je 3 mjesto zauzela u disciplini 100 m prsno s vremenom 1:31.26, u diciplini 200 m prsno (3:17.13) se plasirala na 4 mjesto, 7 mjesto je zauzela u disciplini 100 m leđno (1:23.67), dok se na 8 mjesto plasirala u disciplini 200 m mješovito (3:06.82).

Mate Molnar (08) koji je ulazno godište kategorije kadeta isplivao je 1 A i jednu B normu za PH, te se u 3 discipline plasirao među 10 najboljih kadeta regije. U disciplinama 100 m prsno (1:20.19) i 200 m prsno (2:50.30) zauzeo je 5 .mjesto, u disciplini 100 m slobodno (1:15.41) plasirao se na 7 mjesto dok je disciplinu 400 m slobodno (5:01.68) završio plasmanom na 11. mjesto.

Na natjecanju pored gore navedenih nastupili su: Gabriel Bušić, Tina Dokoza, Zara Gambiraža, Andrija Kačanić, Mate Molnar, Roko Peraić, Stipe Radaš, Natalia Rakvin, Danica Sorić, Jelena Šimunac, Ana Tadić, Matko Udiljak, Ivan Višić, Josip Višić, Jere Vlatković, Vito Vukoša i Šimun Zdrilić.

19. travanj 2024 10:18