SportPRETKVALIFIKACIJE

Hrvatska "slomila" domaćina u posljednje tri minute: Poljaci izgubili u napetoj utakmici

Piše D.Žura
25. kolovoza 2022. - 21:07

VARŠAVA – Dvorana: ” COS Torwar”. Gledatelja: 4500.  Poljska – Hrvatska  69:72  ( 15:11, 16:10,16:28,22:23).

Suci:Gintaras Vitkauskas( Litva), Ivor Matejek ( Češka Republika), Zdenko Tomasović ( Slovačka).

POLJSKA: Zyskowski (7) Balcerowski 11 ), Sokolowski(2) Cel (3 ), Slaughter (16 ), Ponitka(26), Kolenda , Dziewa(2), Olejniczak(2) , Michalak , Garbacz , Schenk.

HRVATSKA: Perković , Smith(6) , Prkačin , Simon(9) , Hezonja(10), Šarić(9) , Gnjidić(3) , Matković , Ramljak , Mavra , Zubac(19) , Bogdanović(16).

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobjedom 72:69 protiv Poljske u gostima, otvorila je pretkvalifikacije za sudjelovanje na Eurobasketu 2025. godine.

Konačnii slom domaćina dogodio se u posljednje nepune tri minute, jer su Krunoslav Simon jednom, te Mario Hezonja dva puta "tricama” razbili njihovu obranu! Onda su Ivica Zubac i Jaleen Smith s crte slobodnih bacanja odsvirali kraj.

Inače, Hrvatska je u jednom trenutku kliznula na minus 11, uspjeli su se vratiti jer su povukli Bojan Bogdanović i Ivica Zubac.

10. svibanj 2024 06:52