Sport3. NL JUG/2. KOLO

HV Posedarje na krilima Josipa Jurjevića preletjelo GOŠK Kaštela

Piše I. Gjergja
3. rujna 2022. - 20:41

POSEDARJE – Igralište Gordana Deme. Gledatelja: 200. Sudac: Niko Radnić (Šibenik). Pomoćnici: Severinski i Kukolj.

HV POSEDARJE – GOŠK KAŠTELA 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ivandić (42), 1:1 Jukić-Peladić (51), 2:1 Jurjević (77).

Najbolji igrač: Josip Jurjević (HV Posedraje).

HV POSEDARJE: Pinčić 7, Pedišić 7, Ivandić 7,5 (od 76. Butić-), Knežević 6,5 (od 46. Zrilić-), Gambiraža 7 (od 46. Rončević-), Čirjak 7 (od 90. R. Klanac-), Delija 7, Jurić 7, Begonja 7, Tokić 7, Jurjević 7,5. Trener: Josip Butić 7.

GOŠK KAŠTELA: Vojnović 6,5, Vukman 6, Vuković 6, Mrkonjić 6,5, Karaman 6 (od 60. I. Bučić-), Čubrilo 6 (od 60. Bušić-), Franolić 6 (od 89. Mula-), Maretić 6, Ivnčević 6, Jukić-Pelandić 6,5, Boko 6. Trener: Siniša Jalić 6,5.

Potpuna nepoznanica za domaću momčad bio je novajlija u ligi GOŠK Kaštela. Dečki su se došli boriti, izgarali su za svaku loptu, no domaćini su imali više od igre, znali što im je činiti.

Vitezovi su tako u 42. minuti izveli jedan napad, gotovo cijela napadačka linija, da bi loptu prihvatio kapetan Jure Ivandić i smireno s vrha kaznenog prostora lijepo gađao i pogodio za vodstvo od 1:0.

U nastavku domaćini inastavljaju ofanzivnu igru no zgoditka nema osim nekoliko poluprigoda koje su otišle u nepovrat. Gosti su međutim podigli borbenost i u 51. minuti dolazi do poravnanja rezultata kada je Jukić–Peladić zabija za 1:1.

Kod Vitezova nema apatije, dapače, stišću i sve čine kako bi došli do vodstva i pobjede. Trud se na koncu okrunio zgoditkom nakon dobro povezene igre Josip Jurjević u 77. minuti zabija za pobjedu i velika tri boda na konto Posedarja.

06. listopad 2024 17:17