Zadrani izgubili od Solarisa: dva Biograjca im zabila sedam komada!

8. listopada 2021. - 18:35

ZADAR - Bazen ŠC Višnjik. Suci: Duje Čipčić, Leo Kuzmanić.

ZADAR 1952 - SOLARIS 11:18 (5:4, 3:4, 1:4, 2:6).

ZADAR 1952: Lazić (obrana 12-30), A. Martinović, L. Donđivić, Bašić, Čačić 3, Jovančević 2 (1), Lokin, Stipić 1, Bezer, Cicero 1, Zelić 3, Popović 1, L. Martinović, R. Donđivić. Trener: Goran Jovančević.

SOLARIS: M. Šparada (obrane 12-23), Malenica, Čondić Kadmenović 3, Štrkalj 2, Kovalenko, Goreta 4 (3), Kreković, Pelicarić 3, Penava 1, Bulat 1, Koprčina 4, Sirovec, Štrkalj, T. Šparada. Trener: Jure Marelja.

Peterci: Zadar 1952 1 (1); Solaris 3 (3).

Nakon što su Zadrani u početku poveli susret, 'Solaris' je vrlo brzo poravnavao situaciju, pa je za tri minute igre bilo neodlučeno (3:3). Zadrani su dobili prvu četvrtinu, no nakon ravnopravne igre i rezultata za kraj poluvremena 8:8, gosti nastavljaju s dobrom igrom jer imaju više igrača u rotaciji i postižu deseti zgoditak, a domaćini samo tri.

Zanimljivo je da u Solarisu igraju dva igrača Biograda, Eugen Koprčina i Roko Pelicarić, još od 2017. godine. Oni su odlični igrači i oslonac Solarisa.

Ostali rezultati 1. kola: KPK - Jug AO 9:22, Primorje EB - Mornar BS 9:10, Medveščak - Mladost 6:19, Jadran - POŠK 19:3

19. travanj 2024 07:54