Sport3. HNL-JUG 20. KOLO

Jugo ‘zabilo‘ autogol za 0:1, ali onda je Primorac s četiri komada razbio Kamen!

27. ožujka 2021. - 17:50

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Bez gledatelja. Sudac: Jelena Perković (Split) 7. Pomoćnici: Duje Sarić i Dinko Kukolj.

PRIMORAC (B) - KAMEN 4:1

Strijelci: 0:1 Reza (ag. 5), 1:1 Reza (30), 2:1 Kevin (47) 3:1 Vodopija (64), 4:1 Kevin (67).

Najbolji igrač: Mondziaou Kevin (Primorac).

PRIMORAC: Stojanov 7, Kevin 7,5, Brkić 7 (od 77. De Angelis-), Ješe 7,5, Vodopija 7 (od 82. Flifla-), Klopp 7, Lazarevski 7, Reza 7, Pranić 7(od 77. Labus-), Okechukwu 7 (od 88. Pavičić-), Jurišić 7. Trener: Krešimir Sunara 7.

KAMEN: Vojnović 6, Lučić 5,5, Čelić 6, Kljenak – (od 35. Vuković 6), Kilić 5,5, Krištić 6, Bilić 6, Žužul 5,5, Erceg 5,5 (od 60. Karin-), Kujundžić 6, Prančević 5,5 (od 67. R. Kujundžić-). Trener: Ante Žužul 6.

Prije početka susreta na centru igrališta odana je počast minutom šutnje dugogodišnjem igraču i treneru svih uzrasta HNK Primorca Zorku Pedišiću (80), koji je preminuo prije dva dana.

Sam početak susreta obećavao je brzo vodstvo domaćih jer su dva-tri puta njegovi napadači bili nadomak gola gostiju ali neefikasni. U petoj minuti je loptu nošenu vjetrom Reza poslao prema svom golu, a vrataru Stojanovu je prešla preko noge i otišla u gol za 0:1.

Nakon nesretnog autogola domaći nogometaši su se „napalili“, nekoliko je lijepih akcija izvedeno, sve su bile točne no lopta u gol neće pa neće. Prvo je Brkić u 21. minuti nakon centaršuta s desne strane pogodio nebranjen dio mreže, ali je bio za korak brži i u zaleđu. Samo minut kasnije u prilici je kapetan Ješe, ali tuče glavom pokraj gola, a potom i Vodopija kasni nakon ubačaja Jurišića. Nakon niza akcija domaćina napokon pada zgoditak u 30 minuti.

Jurišić je probio desni bok i izvrsno ubacio na drugu stativu, a Kevin je vratio loptu za Rezu koji iz neposredne blizine zabija za poravnanje 1:1.

Samo minut kasnije Okechukwe tuče glavom, a vratar gostiju brani, kao i Ješi u 44. minuti.

Otvarajući drugi dio susreta dvije čiste prigode domaći nogometaši nisu materijalizirali, Kevina i Brkića nadmudrio je vratar Vojnović. Ali zato je bio nemoćan kada je Kevin zabio za 2:1. Naime, s nekih 20-tak metara Lazarevski je dosta jako tukao a na putu do gola lopta je zakačila Čelića. Kevin je to sve pratio i poslao loptu u mrežu.

Strijelac za 3:1 u 64. je bio Vodopija, a konačnih za 4:1 za Primorca osigurava Kevin u 67. minuti čime je u potpunosti slomljen otpor gostiju iz Podbablja.

19. travanj 2024 04:27