SportMLADI ZADRANIN

Jure Tadić kadetski prvak Hrvatske u šahu u kategoriji U11!

Piše M.K.
24. lipnja 2021. - 18:26

Na završenom kadatskom prvenstvu Hrvatske u šahu, koji se održao u hotelu Medena u Trogiru od 18. do 24. lipnja, prvo mjesto osvojio je Jure Tadić, član Šahovskog kluba Zadar, u kategoriji do 11 godina.

Juri Tadiću ovo je već drugi pehar za osvojeno prvo mjesto na prvenstvu Hrvatske. Prije dvije godine, u kategoriji do 9 godina, također je osvojio prvo mjesto.

Kao prvaka Hrvatske očekuje ga uskoro i nastup na svjetskom kadetskom prvenstvu, za koje će se pripremati pod okriljem ŠK Zadar, s njegovim trenerima Ivanom Jakićem, FIDE majstorom, te velemajstorom Sašom Martinovićem.

Od drugih zapaženijih rezultata, Matej Benić osvojio je brončanu medalju na kadetskom prvenstvu u kategoriji do 8 godina - javio je Mario Petani, predsjednik ŠK Zadar.

24. travanj 2024 21:39