SportOPROŠTAJ OD IGARA

Mađarska ‘razbila‘ Hrvatsku i plasirala se u polufinale: Barakude primile 15 golova, od čega ih je čak sedam zabio isti igrač

Piše PSD, Hina
4. kolovoza 2021. - 14:00

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija nije se uspjela plasirati u polufinale olimpijskog turnira u Tokiju, u četvrtfinalu je bolja bila Mađarska sa 15-11 (2-3, 5-2, 4-3, 4-3).

Hrvatski vaterpolisti tako neće nastaviti niz osvajanja olimpijskih odličja nakon zlata u Londonu 2012. i srebra u Rio de Janeiru 2016.

Luka Bukić postigao je četiri pogotka za Hrvatsku, Paulo Obradović je dodao dva, dok je u sastavu Mađarske najefikasniji bio Krisztian Manhercz sa sedam pogodaka iz osam udaraca.

Dvoboj protiv Mađarske dobro je počeo, golovima Vukičevića, Bukića i Obradovića, redom s igračem više u bazenu, Hrvatska je stalno bila u prednosti u prvoj četvrtini. Odlično raspoložen bio je i Bijač s četiri obrane na početku, no te njegove obrane nisu imale efekta jer su se lopte često odbijale Mađarima koji su poentirali iz drugih prilika.

Najrasšpoloženiji mađarski igrač Manhercz je s dva gola s igračem više početkom druge četvrtine preokrenuo rezultat, pa iako su Joković i Bukić vratili prednost Hrvatskoj već tada je bilo vidljivo kako se Mađarska diže u igri, a Hrvatska pada. Manhercz je još jendim golom s igračem više poravnao na 5-5, a do kraja prvog poluvremena su Angyal i Varga odveli Mađarsku na 7-5.

Sredinom treće četvrtine Miloš je pogodio za 8-8, no uslijedila je nova mađarska serija od tri gola preko Manhercza, Erdelyija i Vamosa, koji je rasparao mrežu iza Bijača u posljednjim sekundama te dionice.

Tri pogotka zaostatka u samo jednoj četvrtini vrlo se teško stižu, pa se to nije dogodilo niti u ovoj utakmici. Štoviše, Mađari su povećali prednost i na četiri razlike te na kraju mirno priveli dvoboj kraju.

Mađarska će tako u polufinalu igrati protiv Grčke koja je ranije u srijedu u četvrtfinalu svladala Crnu Goru sa 10-4, dok će Hrvatska u petak od 7.00 sati igrati protiv Crne Gore u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta.

Drugi polufinalni par čine Srbija i Španjolska, Srbija je sa 10-6 svladala Italiju, a Španjolska sa 12-8 SAD.

Tijek susreta

4. četvrtina (15:11)

32' Utakmica je završila, Mađarska je pobijedila rezultatom 15:11

32' Peterac za Mađare i to je 15:11

30' Bukić smanjuje na 11:14 svojim četvrtim golom na utakmici

29' Manhercz postiže svoj već sedmi pogodak na utakmici, 14:10 za Mađarsku

28' Lončar zabija za 10:13

28' Vamos pogađa za 13:9

28 Fatović smanjuje na 9:12

26' Manhercz pogađa za +4 i vjerojatno završava priču

25' Počela je posljednja četvrtina, naši imaju veliki zaostatak

3. četvrtina (11:8)

24' Mađari dolaze na 11:8 na kraju 3. četvrtine

23' Treće isključenje za Macana, za njega je susret završen

23' Varga povisuje na 10:8

21' Mađari iskorištavaju igrača više i dolaze do 9:8

21' Miloš za 8:8!

20' Obradović smanjuje na 7:8

19' Naši ostavljaju Zalankija samog i Mađari dolaze na 8:6

18' Sudac je nakon pregledas snimke priznao gol Hrvatskoj i smanjili smo na 6:7

2. četvrtina (7:5)

16' Mađari su se odlijepili na dva razlike na kraju 2. četvrtine

16' Lijepa akcija Mađara, stižu na 6:5

13' Manhercz za 5:5

12' Luka Bukić ponovno dovodi Hrvatsku u vodstvo

11' Joković! Hrvatska poravnava na 4:4

11' Treći pogodak Manhercza i Mađari po prvi put dolaze u vodstvo

9' Manhercz pogađa i Mađari dolaze na 3:3

1. četvrtina (2:3)

8' Kraj 1. četvrtine

8' Obradović izvana za 3:2!

7' Varga ostaje sam i lagano zabija za 2:2

6' Bukić zabija za 2:1!

4' Mađari dolaze do izjednačenja nakon pogreške našeg napada, ali ponovno im je Bijač maksimalno otežao

3' Obranili smo se s igračem manje, ponajviše zahvaljujući sjajnom Bijaču

2' Vukičević zabija za 1:0, Hrvatska je iskoristila igrača više

1' Hrvatska je imala prvi napad, ali Jokovićev udarac je blokiran

1' Utakmica je počela

16. travanj 2024 18:40