SportPRVENSTVO HRVATSKE

Mladi plivači i plivačice PK Zadar zauzeli ukupno 6. mjesto u B diviziji!

31. svibnja 2022. - 14:45

Zagrebački plivački savez u protekle dane vikenda bio je priređivač ovogodišnjeg A i B ekipnog prvenstva u plivanju na kome su nastupili najbolji klubovi iz Hrvatske. Svi su se natjecali za što bolji plasman u državi na bazenu Svetice.

Plivalo se u 3 dijela, nastupilo je po 8 klubova u A i B rangu, a u oba programa se plivao cjelokupni olimpijski program (14 individualnih disciplina) te 3 štafetne discipline.

Na ekipnom PH svi klubovi su se sa svojim najjačim postavama borili za što veći zbroj bodova.

U grupi A borilo se za plasman od 1. do 8.mjesta, u grupi B za plasman od 9. do 16. mjesta.

U oba natjecanja zadnji klub otpada u slabiji rang tj. prvoplasirani klub iz B prvenstva osvaja nastup u A finalu na idućem ekipnom PH.

Na ovom natjecanju rezultati svakog plivača se boduju prema LEN tablicama za vrednovanje rezultata te se zbrajaju za ukupni poredak kluba, a plivači nastupaju u apsolutnom poretku.

PK Zadar je branio poziciju u B rangu s muškom i sa ženskom postavom, nastupilo je 7 plivača i 7 plivačica.

Ove godine muški dio ekipe činili su mlađi plivači pa je ukupno 14 977 bodova vrijedilo 6. mjesta u B rangu ekipnog prvenstva. Muški sastav činili su: Bruno Šarić, Noa Kuman, Rafael Utković, Lovre Dellavia, Leon Patrk, Adrian Šaponja i Ivano Kuman.

Najviše bodova isplivao je junior Noa Kuman (3680) nastupom u 6 individualnih i 3 štafetne utrke, a nositelj je i najvećeg broja bodova za PK Zadar. U disciplini 400 m mješovito osvojio je 653 boda (4:41.02) čime je bio drugoplasirani u B prvenstvu. Također, drugo mjesto Noa je zauzeo i u disciplinama 200 m mješovito (2:11.55) i 200 m leptir (2:13.75). Rezultat vrijedan trećeg mjesta plivao je u disciplinama 400 m slobodno (4:15.04) i 1500 m slobodno (17:01.36), a peto mjesto isplivao je u disciplini 100 m leptir (1:00.48).

Senior Bruno Šarić je nastupom u 4 individualne i 3 štafetne utrke Klubu donio 2137 boda.

Najveći broj bodova (649), Bruno je isplivao u disciplini 100 m leđno (59.86) te tako zauzeo drugo mjesto, dok je u disciplini 200 m leđno (2:17.52) plivao peto vrijeme. Mlađi junior Adrian Šaponja, nastupom u 5 individualnih i 3 štafetne utrke, klubu je donio 2315 boda. Junior Rafael Utković nastupom u 3 individualne i 3 štafetne utrke, donio je 1420 boda. Kadet Ivano Kuman i mlađi junior Lovre Dellavia nastupom u 3 individualne utrke, donijeli su 1372 (Ivano) i 1404 (Lovre) boda; junior Leon Patrk nastupom u 2 individualne utrke, Klubu je donio 972 boda.

Dečki su u štafetama u sastavu (Noa Kuman, Adrijan Šaponja, Rafael Utković, Bruno Šarić), zauzeli dva šesta i jedno sedmo mjesto.

Ženska postava PK Zadar s ukupno osvojenih 13 828 bodova zauzela je također 6. mjesto u B rangu ekipnog prvenstva. Ženski sastav predstavljale su: Ana Burazer, Mia Klasić, Lucija Klasić, Marija Kuman, Dina Volarević, Rita Herceg i Marcela Lovrović.

Najvrjedniji nastup imala je seniorka Ana Burazer koja je ostvarila i najvrjedniju utrku, u disciplini 200 m mješovito (2.31.15) uzela je 580 bodova i bila drugoplasirana. Nastupila je u još 4 individualne trke i ukupno donijela 2573 boda. U disciplini 400 m mješovito (5:25.34) zauzela je treće mjesto, dok je šesta mjesta plivala u disciplinama 100 m prsno (1:19.76) i 200 m leptir (2:40.58).

Najveći broj bodova donijela juniorka Dina Volarević koja je u 5 individualnih i 1 štafetnoj utrci osvojila 2666 bodova. Sa najboljim plasmanom na 400 m slobodno (4:51.15, 535 bodova) gdje je bila peta. Mlađa juniorka Rita Herceg plivala je 5 disciplina i ostvarila 2506 bodova. Najveći broj bodova (571) ostvarila je nastupom u disciplini 100 m prsno (1:17.26) gdje je bila drugoplasirana. Mlađa juniorka Marcela Lovrović nastupom u 4 individualne i 2 štafetne utrke donijela je 1762 boda. Juniorka Mia Klasić donijela je Klubu 1490 boda nastupom u 3 discipline.

Juniorke Marija Kuman i Lucija Klasić nastupom u dvije individualne utrke donijele su Klubu (Marija) 975 i (Lucija) 796 bodova. Cure su u štafetama u sastavu (Dina Volarević, Mia Klasić, Marcela Lovrović, Lucija Klasić), zauzele četvrto i peto mjesto.

Pod vodstvom trenera Josipe Nekić, prof. i Željka Olujića, bacc.cin. obje ekipe dale su svoj doprinos za ostvarenje ekipnog plasmana.

U A rangu, kod 8 najboljih klubova u državi, ekipnu pobjedu u ženskoj i muškoj konkurenciji osvojio je HAPK Mladost. Drugo mjesto u ženskoj konkurenciji osvojile su plivačice Dubrave, dok je u muškoj konkurenciji Kantrida (Rijeka) zauzela drugo mjesto. Treće mjesto u ženskoj konkurenciji odnijele su plivačice Kantride, a u muškoj konkurenciji plivači Juga (Dubrovnik).

U B rangu, plasman u A finale za 2023. godinu izborili su Olimp-Zabok plivači i PK Maksimir plivačice.

25. travanj 2024 03:13