Na 18. Plivačkom mitingu "Sveti Mihovil" u Šibeniku: PK Zadar uspješno otvorio sezonu!

Piše I. Gjergja
17. listopada 2023. - 09:41

Plivački klub Zadar uspješno je na mitingu u Šibeniku otvorio sezonu. Tako su Šime Markulinm i kadetkinje u štafeti srebrni, a mlađe kadetkinje brončane. Inače su plivačice Pk Zadar druge u ukupnom poretku i u Klub donijele srebrni prijelazni pehar.

U organizaciji PK Šibenik na bazenu Crnica u Šibeniku održan je 18. Plivački miting Sv. Mihovil, namijenjen plivačima 2009. - 2012. i plivačicama 2010. - 2013. U 2 dijela natjecanja nastupalo se u 4 kategorije i 12 disiciplina. Za PK Zadar plivalo je ukupno 23 plivačice i plivača u konkurenciji od ukupno 260 plivača iz 17 klubova iz Hrvatske i BiH. Svi plivači su odradili odličan ulazak u sezonu sa sjajnim pomacima rezultata; plivala su se odličja i puno osobnih rezultata.

U najmlađoj kategodiji D, najuspješniji plivač bio je Šime Markulin koji je u disciplini 50m slobodno (31.34) osvojio srebrno odličje. Na 50m leptir (36.46) zauzeo je 4. mjesto, dok je u disciplinama 50m leđno (40.73) i finalu 100m mješovito (1:24.34) plivao 6. mjesto. U istoj kategoriji, Aria Bončić plivala je četvrto vrijeme u disciplini 50m leđno (44.38).

U kategoriji C nastupalo je izlazno godište mlađih kadeta. Najuspješnija plivačica kategorije C bila je Laura Župan koja je zauzela 5. mjesto u disciplini 50m slobodno (32.29) te 6. mjesta u disciplinama: finale na 100m mješovito (1:23.60), 50m leđno (38.96) i 50m leptir (37.77). Kod plivača, najuspješniji je bio Toni Mršić koji je zauzeo 4. mjesto na 50m leđno (35.44) i 5. mjesto na 50m leptir (35.37).

U kategoriji B namijenjenoj kadetima, Tonka Plavčić otplivala 5. mjesto na 100m leptir (1:27.56), 6. mjesto na 100m slobodno (1:09.80) te u finalu na 200m mješovito (2:50.93) zauzela je 5. mjesto. Kadet Filip Župan zauzeo je 4. mjesto u disciplini 100m leđno (1:09.81) te 6. mjesto u finalu na 200m mješovito (2:34.75).

Kod plivačica kategorije A, Mia Zekanović zauzela je 5. mjesto u disciplini 100m slobodno (1:07.50), Zrna Šijaković također 5. mjesto na 100m leptir (1:17.71).

Plivačice Pk Zadar uspješne su bile u štafetama. Kadetska štafeta na 4x100 m slobodno (4:30.89) u sastavu: Mia Zekanović, Tonka Plavčić, Mareta Mikulić i Zrna Šijaković, bila je druga te osvojila srebrenu medalju. Mlađe kadetska štafeta na 4x50m slobodno (2:30.31) u sastavu: Adriana Knežević, Lea Erceg, Ana Knežević i Laura Župan, zauzela je treće mjesto te osvojila broncu. Kod plivača, kadetska štafeta na 4x100m slobodno (4:28.69) bila je šesta, a u tijesnoj završnici ml. kadetska štafeta na 4x50 m slobodno (2:06.36), zauzela je četvrto mjesto.

Na 18. izdanju Sv. Mihovila, vrednovali su se plasmani po kategorijama te dodjeljivali mali bodovi po kategorijama za ukupni plasman, zbroj bodova iz svih kategorija. U konkurenciji 17 klubova, plivači PK Zadra zauzeli su 8. mjesto (655 bodova), dok su plivačice zauzele 2. mjesto (988 bodova) te su nagrađene srebrnim prijelaznim peharom.

Odlične rezultate i plasmane plivali su i ostali plivači, a osim spomenutih za PK Zadar su plivali: Mareta Mikulić, Andrija Radas, Matija Ukalović, Ante Vucić, Ana Knežević, Paulo Sinovčić, Adriana Knežević, Lea Erceg, Lucijan Kotlar, Adrian Marinović, Ivan Mrčela, Lovre Čakarun, Tin Mršić, Zara Brtan i Anna Veselić. Ekipu su pratili trener Ivan Karavida i trenerica Maja Štrbac.

Iz kluba su svima čestitali na ostvarenim rezultatima.

01. svibanj 2024 04:45