Sport"HEP MITING"

Na 50 metarskom bazenu Svetice nastupilo je preko 400 plivača iz raznih zemalja: Zadranka Rita Herceg srebrna i brončana!

Piše I.G.
14. ožujka 2023. - 17:08

Jako natjecanje u organizaciji Plivačkog kluba Dubrava održano je u  Zagrebu, pod nazivom “HEP miting”, na kojem su nastupili mlađi juniori, juniori i seniori.

Kroz jutarnje kvalifikacije i popodnevna finala, na 50 metarskom bazenu Svetice nastupilo je preko 400 plivača iz Hrvatske, Slovenije, Austrije, Italije i Bosne i Hercegovine. Popodnevna finala plivala su se u A rangu (8 najboljih u apsolutnoj konkurenciji) i B rangu (8 najboljih u juniorskoj konkurenciji).

Za Plivački klub Zadar  nastupilo je sa pet plivača: Ivano Kuman, Dina Volarević, Rita Herceg, Marcela Lovrović i Andrea Uhoda.

hep miting

Pk Zd/Slobodna Dalmacija

Plivači su plivali ukupno 4 finala, a trener Željko Olujić je jako zadovoljan nastupima natjecatelja.

Najuspješnije nastupe bilježi juniorka Rita Herceg. Rita je plivala A finala na 100 m prsno gdje je ostvarila 2. mjesto u juniorskoj konkurenciji (1:15.57) te osvojila srebrenu medalju. Na 200 m prsno u A finalu, u juniorskoj je kategoriji osvojila broncu s vremenom (2:47.49). Plivala je i disciplinu 50 m prsno (35.77) gdje je u B finalu zauzela 5. mjesto u juniorskoj kategoriji.

Mlađi junior Ivano Kuman je također izborio B finala u disciplini 200 m prsno (2:43.43) te zauzeo 12. mjesto.

Sljedeće natjecanje koje očekuje ovu kategoriju plivača je miting Victoria u Rijeci idući vikend gdje treneri očekuju još bolje nastupe ove ekipe.

19. travanj 2024 12:02