Sport‘MASLENICA ‘93.‘

Na natjecanju sportskih škola Dalmacije u skokovima u vodu Zadrani osvojili šest zlatnih, sedam srebrnih i pet brončanih medalja!

Piše Zadarski.hr
21. siječnja 2024. - 17:15

U organizaciji Kluba skokova u vodu Zadar i KSV Arno održano je 1. kolo natjecanja sportskih škola Dalmacije u skokovima u vodu u 2024. godini. Natjecanje je imalo naziv Maslenica ‘93.‘ u spomen na vojno redarstvenu akciju Maslenica.

Na natjecanju je sudjelovalo 50 skakača kadetskog i juniorskog uzrasta iz Zadra i Splita na disciplini daska 1m. Skakači su imali priliku natjecati pred ispunjenim tribinama plivališta Višnjik.

KSV Zadar predstavljalo je 19 skakača i skakačica iz sportske škole: Petra Alinčić, Tina Krička, Jelena Crnjak, Maja Grubešić, Sara Marić, Andrijas Bitanga, Gašpar Lončar, Leopold Cherstich, Matej Benić, Matko Nežić, Roko Bitanga, David Mrkela, Ivor Majica, Mateo Grubešić, Toni Krička, Dino Kostov, Matija Štrkalj, Petar Bitanga.

Zadrani su osvojili ukupno 11 medalja od čega 6 zlata, 7 srebra i 5 bronci.

U kategoriji početnika (E kategorija), Mateo Grubešić osvojio je prvo mjesto. Među mladim kadetima, Andrija Bitanga osvojio je drugo, Leopold Cherstich treće, David Mrkela peto, a Matej Benić šesto mjesto. U kategoriji kadeta prvo mjesto osvojio je Gašpar Lončar, a treće Dino Kostov.

U kategoriji mlađih juniora Matija Štrkalj osvojio je drugo, Petar Bitanga treće, Toni Krička četvrto, te Roko Bitanga peto mjesto.

U kategoriji juniora prvo mjesto osvojio je Matko Nežić. U kategoriji početnica (E kategorija), Sara Marić osvojila je treće mjesto, a  među mlađim kadetkinjama Jelena Crnjak osvojila je drugo mjesto, Tina Krička peto, a Maja Grubešić šesto mjesto.

U kategoriji kadetkinja Jelena Crnjak osvojila je drugo mjesto.

27. travanj 2024 07:18