SportPK JADERA

Na prvenstvu Dalmacije Andrija Kačanić osvojio pet medalja i postao prvak među mlađim juniorima!

Piše Zadarski.hr
28. studenog 2023. - 08:24

Na 25m bazenu Višnjik u Zadru održano je Regionalno prvenstvo Hrvatske Regije 1 (Dalmacije) za starije kategorije od mlađih juniora do seniora. U konkurenciji 130 natjecatelja iz 12 klubova naše regije pod vodstvom trenera Marijana Čuline PK Jadera je nastupila s 4 člana: Dora Babić, Andrija Kačanić, Stipe Kasun i Mate Molnar.

Svi su isplivali osobne rekorde, a najbolje rezultate je ostvario mlađi junior Andrija Kačanić (07) koji je osvojio 5 medalja. Titulu regionalnog mlađeg juniorskog prvaka i zlatnu medalju osvojio je u disciplini 100m slobodno s vremenom 54.66. U disciplini 100m leđno (1:00.75) doplivao je do srebrnih medalja i titule vice prvaka u juniorskoj i ml.juniorskoj kategoriji, dok je u istoj disciplini doplivao do seniorske brončene medalje, a u svojoj kategoriji je osvojio još jednu broncu u disciplini 100m mješovito (1:03.55)

Mate Molnar (08) je osvojio dvije stebrne medalje i titule ml.juniorskog vice prvaka u disciplinama 50m slobodno (25.80) i 1500m slobodno (17:30.34), dok je u disciplini 400m slobodno (4:19.56) doplivao do brončane medalje. Mate se i u ostalim disciplinama plasirao među 10 najbržih

03. svibanj 2024 09:12