SportAŠK BENKOVAC

Na Prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke u Karlovcu nastupile su četiri članice AŠK Benkovca: osvojile su tri odličja, zlato i dva srebra

Piše Zadarski.hr
6. lipnja 2022. - 09:27

Na Prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke u Karlovcu nastupile su četiri članice AŠK Benkovca.

Osvojile su tri odličja, zlato i dva srebra.

Najuspješnija je Marta Marinović koja je postala prvakinja Hrvatske u utrci na 400 metara.

Imala je odličan rezultat 57.11 sekundi što je norma za Europsko prvenstvo  U-18 u Jeruzalemu, ali nažalost zbog ograničenju u godištu ne može nastupiti.

Marta je još kadetkinja a one nemaju pravo nastupa u starijim kategorijama na europskim i svjetskim prvenstvima.

Nastupila je i u skoku u dalj gdje je zauzela 7. mjesto sa osobnim rekordom 5.44 metra.

U štafetama je Marta zajedno sa Nikom Gašpar, Barbarom Pešut i Korinom Vuksan Ćusom osvojila dva srebrna odličja i postale su dvostruke viceprvakinje Hrvatske.

Prvi dan prvenstva u štafeti 4x100 metara (48.71 s) , a drugi dan u štafeti 4 x 100-200-300-400 metara (2.18.25 .s).

Treba istaknuti i utrke Nike Gašpar i Barbare Pešut na 100 metara. Ušle su u finalnu utrku i sa osobnim rekordima Barbara je zauzela 5. mjesto (12.45 sekundi), a Nika 7.mjesto (12.73 sekunde).

27. travanj 2024 09:53