SportJADRAN GRAND PRIX

Na splitskom natjecanju najuspješniji plivač PK Zadar bio je Lovre Dellavia koji je osvojio srebrenu medalju

31. listopada 2023. - 13:23

U organizaciji PK Jadran Split, održan je Jadran Grand Prix, prvo ovogodišnje natjecanje u seriji HEP HPS Grand prix natjecanja. Nastupili su mlađi juniori, juniori i seniori, a plivali su na 25 m bazenu na Poljudu u Splitu. Nastupilo je 300 plivača iz Hrvatske i BiH.

Natjecanje se plivalo u tri dijela kroz dva dana. Drugog dana - 29. listopada u dva dijela natjecanja, za PK Zadar je zaplivalo 18 plivača i plivačica. Natjecanju su prethodile plivačke pripreme na Korčuli gdje je zadrovi sedam plivača boravilo u periodu od 24. do 28.listopada.

Član PK Zadar bio je najuspješniji plivač Lovre Dellavia koji je u ml. juiorskoj kategoriji osvojio srebro u disciplini 100 m prsno s vremenom (1:07.23). Na 100 m mješovito (1:03.45) zauzeo je 4. mjesto, 50 m slobodno (25.56) 8. mjesto, dok je u disciplini 50 m leđno (29.74) zauzeo 10. mjesto.

U juniorskoj kategoriji, Rita Herceg zauzela je 4. mjesta u disciplinama 100m prsno (1:16.14) i 400m mješovito (5:26.33) te 7. mjesto na 50m leptir (30.34). Juniorka Lucija Klasić bila je 9. u disciplini 200m leđno (2:34.11).

U mlađe juniorskoj kategoriji, Zrna Šijaković zauzela je 4. mjesto na 400 m mješovito (5:40.39), 5. mjesto u disciplinama 200 m leđno (2:46.30) i 800m slobodno (10:13.32) te 10. mjesto na 400 m slobodno (4:53.98).

U istoj kategoriji, među 10 najboljih plasirali su se i Bernarda Petešić - 5. mjesto na 50 m leptir (31.39) i 9. mjesto na 100m prsno (1:24.43); Ivano Kuman - 7. mjesto na 200 m prsno (2:37.32) te Matea Grbin - 10. mjesto na 100 m prsno (1:26.63). Osim navedenih plivača za Pk Zadar nastupili su: Tibor Harapin, Adrian Šaponja, Petar Jukić, Niko Baričević, Karla Sorić, Marcela Lovrović, Danica Sorić, Andrea Uhoda, Cvita Knežević, Lena Brok i Marta Vrdoljak.

-Ostvarenim možemo biti zadovoljni jer su i drugi plivači isplivali osobne rezultate i pokazali dobar početak zimske sezone za PK Zadar. Čestitke svim našim osvajačima odličja, a i iduće natjecanje, PK Zadar će plivati 4. 11.2023. s najmlađom postavom natjecatelja u Splitu na natjecanju Zlatni dupin, kazali u nam u glas treneri Željko Olujić i Ivan Karavida.