Sport"KIŠA MEDALJA"

Na Županijskom prvenstvu u plivanju nastupili klubovi PK Dupin, PK Jadera i PK Zadar

Piše PK Zadar
17. veljače 2020. - 21:33

U organizaciji PK Zadar održano je Županijsko prvenstvo u plivanju na kojem su nastupili klubovi PK Dupin, PK Jadera, PK Zadar. Natjecanje je održano u dva dijela, u prvom su nastupili stariji plivači i plivale su se 50m discipline dok su u drugom nastupili mlađi plivači na 25m disciplinama. U oba dijela nastupilo je ukupno 109 natjecatelja koji su doplivali do 71 medalje. Većina je plivača po prvi put nastupila na natjecanju, a na žalost bile je puno članova koji zbog bolesti nisu nastupili na natjecanju.

U prvom dijelu natjecanja u četiri discipline (50 m slobodno, 50 m leđno, 50 m prsno i 50 m leptir) za medalje su se borili stariji plivači podjeljeni u 6 kategorija: A (M '02 i st, Ž '04 i st), B (M 03.,04., Ž '05.,06.), C (M '05.,06., Ž '07.,08.), D (M '07.,08., Ž '09), E (M '09 i Ž '10) i F (M '10 i ml., Ž '11 i ml). U ovom dijelu naši plivači su doplivali do do 38 medalja (16 zlatna, 10 srebrnih i 11 brončanih).

Po dvije zlatne medalje su osvojili: Tina Dokoza, Rita Herceg, Lovre Jerak, Mate Molnar, Noa Kuman, Ellena Šušteršić i Maksim Vrkić. Jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju osvojio je Mihovil Ninčević, dok je jednu zlatnu i jednu brončanu medalju osvojio Šime Stipčević, a do zlatnih medalja su doplivali i Dominik Paleka te Valentin Špralja. Dvije srebrne medalje su osvojili Ema Krstić i Aneta Zurak. Jednu srebrnu i jednu brončanu medalju osvojio je Valentin Špralja dok su po jednu srebrnu medalju osvojili Josip Gregov, Andrija Kačanić, Mila Lukin, i Roko Zubčić. Do dvije brončane medalja doplivali su Lea Ikić i Ivano Kuman, dok su po jednu brončanu osvojili Marko Brkljačić, Marija Kuman i Šimun Zdrilić.

U drugom dijelu natjecanja nastupili su najmlađi natjecatelji koji su se u pet disciplina (25 m noge slobodno s daskom, 25 m slobodno, 25 m leđno, 25 m prsno i 25 m leptir) borili za medalje, a bili su podijeljeni u 4 kategorije početnici A (M '10, Ž '11.), početnici B (M '11, Ž '12), početnici C (M '12., Ž '13) i početnici D (M '13 i ml., Ž '14 i ml).  U ovom dijelu natjecanja ribice su doplivale ravno do 33 medalje (15 zlatnih, 9 srebrnih i 9 brončanih).

Po jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju su osvojili: Kristian Bušić, Toni Mršić, Leona Rakvin i Josip Višić. Jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju osvojili su: Loreta Radulić, Neven Torbarina i Vito Vukoša, dok su do jedne zlatne i jedne brončane medalje doplivali: Tin Mršić, Cvita Vlarković i Rina Vrkić, a do zlatne medalje je doplivao Ivan Alduk.

Do dvije srebrne medalje doplivao je Antonio Dobrić, a po jednu srebrnu osvojili su: Šime Juran, Ante Lisica, Adrian Pavić i Jelena Šimunac. Dvije brončane medalje osvojio je: Josip Alduk, a po jednu broncu su osvojili: Manuela Benković, Vito Herceg, Ivan Višić i Marin Šimičević.

Na natjecanju su nastupili: Josip Alduk, Ivan Alduk, Dora Babić, Noel Babin, Vito Lav Baranović, Toni Bašić, Ivano Begonja, Manuela Benković, Lovre Bičić, Luka Brčić, Matej Brkić, Marko Brkljačić, Kristian Bušić, Gabriel Bušić, David Buterin, Marijan Butić, Luka Čulina, Antonio Dobrić, Tina Dokoza, Bruno Gabela, Zara Gambiraža, Josip Gregov, Roko Grgić, Rita Herceg, Vito Herceg, Lea Ikić, Ivan Ivić, Lovre Jerak, Barbara Jerak, Šime Juran, Andrija Kačanić, Matko Katavić, Đeni Kicevski, Gabriel Knežević, Donat Knežević, Andriana Knežević, Vito Knežević, Bartul Knežević, Luka Kocman, Lucijan Kotlar, Kristijan Kožul, Leo Krizman, Eni Krizman, Gašpar Krstić, Ema Krstić, Marija Kuman, Noa Kuman, Ivano Kuman, Ivan Kundid, Zvonimir Kundid, Filip Leontić, Ante Lisica, Šime Lukić, Mila Lukin, Marko Marušić, Lea Matešić, Antonio Matković, Rikardo Mazija, Iris Meštrović, Noa Miočić, Mate Molnar, Tin Mršić, Toni Mršić, Karla Mužanović, Mihovil Ninčević, Maximo Olate, Dominik Paleka, Adrian Pavić, Lovre Pavlović, Ante Pavlović, Toni Pedišić, Niko Pedišić, Marcel Prenđa, Matej Pušnik, Loreta Radulić, Natalia Rakvin, Leona Rakvin, Manuela Skenderovski, Marko Skenderovski, Gabriel Skenderovski, Lara Smolić, Danica Sorić, Jakov Starac, Šime Stipčević, Karina Šalov, Karmen Šarić, Nina Šarić, Marino Šestan, Ante Šimičević, Marin Šimičević, Jelena Šimunac, Karlo Škifić, Valentin Špralja, Ellena Šušteršić, Ana Tadić, Lovre Tartaro, Luce Toman, Neven Torbarina, Mate Troskot, Josip Višić, Ivan Višić, Jere Vlatković, Cvita Vlatković, Maksim Vrkić, Rina Vrkić, Vito Vukoša, Šimun Zdrilić, Filip Zekanović, Matej Zorić, Roko Zubčić, Aneta Zurak.

24. travanj 2024 08:40