SportHT PREMIJER LIGA

Nerješiva zagonetka za obranu domaćina bili su Marčinković i Marić, zaslužena pobjeda gostiju u Sinju!

Piše IVICA GJERGJA
2. listopada 2021. - 21:46

ALKAR – SONIK PUNTAMIKA 70:81 (15:28, 20:9, 18:18, 17:26)

SINJ – Dvorana Ivice Glavana – Iće. Gledatelja 150. Suci: Luka Kardum, Denis Bajramović, Ante Bralić. Delegat: Stipe Barišić.

ALKAR: Ali 13 , I. Jurela , Gizdavčić 6 , Collins 9 , H. Vučić 15 , B. Jurela , Putnik 3 , Šarić 8, Tomašević 6, Došen 10 , Jukić, Gilbert .

SONIK PUNTAMIKA: P. Marić 14 , Palčić 6 , Šarlija 6 , Marčinković 21 , I. Vučić 16 , Jurič 6 , Tomas , G. Marić 8 , Zelanto , Keserović , Pavin , Prskalo 4 .

Već na samom otvaranju gosti su pokazali da nisu došli igrati ulogu „luzera“ nego su se predstavili u lijepom svjetlu i u 6. minuti serijom 13:0 vodili 11 koševa razlike. Prva četvrtina je završena 28:15 u njihovu korist. U drugoj su „poklekli“, a treća je bila ravnopravna rezultatski no s minimalnim vodstvom gosta.

Obzirom na sve što se do tada događalo na parketu u korist gosta, samo su nakon treće četvrtine vodili dva koša, 53:55, da bi im početak završne četvrtine donio 8:0, a koševe su redom vezali Marčinković te Šarlija, Jurič i Petar Marić i ponovo Marčinković. Tako su gosti za tri minuta u ovom dijelu igre vodili 10 razlike. Trener domaćih morao je pozvati minut odmora no i to mu nije rezultatski ništa značilo. Punta preko Marčinkovića postiže još dva koša te je na semaforu 53:65. Nerješiva zagonetka za obranu domaćina bili su Marčinković i Petar Marić, a koji su vodili svoje do pobjede i rezultatske razlike za kraj susreta od 11 razlike. Upisali su gosti uvjerljivu pobjedu zasluženo.

U svemu je trener gostiju Stipe Kuliš pogodio kada je kazao da njegova ekipa nije bila energetski u stanju odigrati dobro kao i obrambeno u prvom kolu s Vrjednosnicama, no pokazalo se da se to iz korijena promijenilo i da su dvije utakmice, Šibenka i sada Alkar, na tome dobivene. Ako Punta nastavi igrati ovako kao u Sinju sigurno je da će ostvariti svoj cilj. Najbolji kod Punte bio je Pavle Marčinković koji je ubacio 21 koš (3 as, 5 os, 2 ns i dvije greške) i profilirao se i u igrača susreta. Kod domaćina najbolji je bio Hrvoje Vučić sa 15 postignutih koševa.

27. travanj 2024 19:11