SportPLIVAČI „JADERE“ NA DRŽAVNOM PRVENSTVU U SPLITU

Noa Kuman plivao u pet finalnih utrka i rušio osobne rekorde

Piše Zadarski.hr
18. prosinca 2019. - 22:19
plivanje

Na bazenu ŠC Poljud u Splitu održano je Prvenstvo Hrvatske u plivanju u 25m bazenu gdje je u konkurenciji 413 plivačica i plivača iz 33 hrvatska kluba pod vodstvom trenera Marijana Čuline i Edgara Nimca boje PK Jadere branilo 7 članova koji su od početka sezone stekli pravo nastupa na ovom natjecanju isplivavši zadane norme. Na natjecanju su nastupili: juniori Duje Grgić (01), Tonka Krstić (03) i Ellena Šušteršić (03),, te ml.juniori: Lovre Jerak (05), Ema Krstić (06), Marija Kuman (05) i Noa Kuman (04).

Kroz tri dana natjecanja naši članovi su isplivali niz osobnih rekorda i izborili se za 9 finalnih trka, a na listi uspješnosti klubova plivači su sa 206 bodova zauzeli 19. mjesto, dok su se plivačice sa 254 boda plasirale na 16. mjesto.

Najveći napredak na ovom natjecanju je ostvario ml. junior Noa Kuman (04) koji je nastupio u 5 disciplina te se u svima izborio za finalne trke i isplivao osobne rekorde te se plasirao među prvih deset ml.juniora u svim disciplinam.  U jutarnjem dijelu programa plivale su se kvalifikacije i direktan poredak za kategoriju ml.juniora, a Noa je najboli plasman ostvario u  disciplini 200m prsno (2:24.96) koju je završio na 5.mjestu u kategoriji i izborio se za popodnevno B finale gdje je ponovo popravio svoje vrijeme te se u juniorskoj kategoriji s vremenom 2:24.40 plasirao na 8.mjesto. Disciplinu 400m mješovito u jutarnjem dijelu je isplivao za 4:40.13 gdje je za 4 sekunde popravio svoje vrijeme i zauzeo 6. mjesto dok je u popodnevnom A finalu doplivao do još jednog osobnog rekorda i s vremenom 4:37.57 se plasiora na 5. mjesto u juniorskoj konkurenciji. U disciplini 200m mješovito (2:11.80) je zauzeo 6.mjesto u ml.juniorsko kategoriji, a u popodenvnom A finalu se s vremenom 2:11.62 izborio za 8 mjesto u juniorima, disciplina 1500m slobodno se pliva kao direktno finale te se Noa s vremenom 16:43.73 plasirao na 7 mjesto u kategoriji, dok se disciplini 100m mješovito (1:01.24) plasirao na 9 mjesto u ml.juniorima i u popodnevnom B finalu s vremenom 1:00.50 na 10. mjesto u juniorima.

Juniori Guje Grgić (01) i Ellena Šušteršić (03) su se izborili za dvije finalne trke po jendo A i jedno B finale.  Duje je plivao A finale u disciplini 200m leptir gdje se s osobnim rekordom 2:06.88 plasirao na 6.mjesto, dok je B finale plivao u disciplini 100m leptir (58.38) i plasirao se na 14 mjesto. Ellena je A finale plivala u disciplini 50m leptir (29.11) i zauzela 7.mjesto, a u B finalu dicipline 50m leđno (30.73) plasirala se na 8.mjesto. Za još jedno B finale izborila se Tonka Krstić (03) u disciplini 200m leptir gdje se s vremenom 2:40.40 plasirala na 18.mjesto.

Ženska juniorska šzafeta u sastavu: Ellena Šušteršić (03), Tonka Krstić (03), Marija Kuman (05) i Ema Krstić (06) je nastuplila u 4 trke te su zauzeli 7 mjesto u disciplini 4x50m slobodno (1:56.58), 4. mjesto 4x200m slobodno (9:27.67), 6.mjesto 4x100m slobodno (4:20.51) i 8 mjesto u disciplini 4x50m mješovito 2:13.90

20. travanj 2024 03:27