SportPREDKADETSKA LIGA

Nova uzbuđenja u dvorani Jazine: drugog dana turnira pobijedili su Zadar i Pazin

Piše Zadarski.hr
8. svibnja 2023. - 08:38

Drugi dan drugog turnira Jedinstvene pretkadetske lige donio je nova uzbuđenja i zanimljivosti u dvoranu Jazine. Iako su obje utakmice praktički rezultatski bile potpuno nebitne, mladi momci uvijek su željni nadmetanja i novih pobjeda pa je tako Oliva u prvom susretu danas izgledala jako dobro tijekom cijele utakmice, iako je plasman na Final Four prema svemu sudeći ‘prokockala’ porazom od Šibenke htjeli su se mladi Istrijani oprostiti od ovogodišnje lige pobjedom. Ipak, iako su nakon prve četvrtine pa i na poluvremenu bilu u vodstvu (37:28), Zadrani se nisu predali i nisu spuštali glave, pa su zato na kraju treće četvrtine stigli na svega pet poena minusa (48:43), a nakon toga na krajem utakmice serijom od 6:0 stigli i do vodstva koje im je na kraju omogućilo preokret te pobjedu 59:66.

Za Zadrane najbolji je s 23 poena i 10 skokova, ali i 10 izgubljenih lopti bio Filip Bilokapić, 15 i 8 skokova imao je Šime Grbin, a 9 poena i 12 skokova Luka Macuka. Za Olivu najviše su se istaknuli Roko Baretić i Leni Vinčić s po 16 poena.

Erik Križanac, trener Olive: ‘Čestitam ekipi zadra koja je odigrala dobru utakmicu, nije se predavala, iako joj ova utakmica nije bila toliko važan s obzirom da su jučer izborili nastup na završnici Final Foura. Nama je radi nekog morala više bila bitna ova utakmica, tako smo i odigrali – hrabro, dobro borbeno i na kraju je možda nama malo ponestalo energije i to su oni iskoristili. Čestitam mojim dečki na dobroj sezoni i želim svu sreću ekipama koje su se plasirale u Final Four.’

Ivan Bais, trener Zadra:‘Čestitam ekipi Olive na odličnoj utakmici i na borbi do samog kraja. Čestitke i mojim momcima na tome što usprkos minusu kroz cijelu utakmicu nisu padali te su se borili do samog kraja kako bi stigli do pobjede te su na kraju i preokrenuli susret!’

U drugu utakmicu Pazin i Šibenka također su ulazili bez velikog stresa i naboja s obzirom da je Pazin osigurao Final Four, a Šibenka je jučer tek stigla do prve pobjede. Pazin je igrao doirano tijekom prvog poluvremena i stizao je do održavanja prednosti od desetak koševa razlike i na poluvremenu sve je izgledalo kao da će Pazin iskontrolirati susret do kraja. Ipak, u nastavku Šibenčani se ‘bude’ Pazin se malo možda i opustio te je onih 34:22 s kraja prvog poluvremena ulaskom u zadnju četvrtinu prepolovljeno na 40:34. Potpuni priključak Šibenka hvata preko koša uz dodatak Alda Božikova kod 42:42, ali nakon toga serija od 17:2 Pazina zatvara utakmicu i pitanje pobjednika. Pazin je na kraju uvjerljivo, zasluženo, slavio s 67:47.

Kod Pazina najbolji je s 28 poena, 12 skokova i 9 ukradenih lopti bio Andrija Androšić, a Jakov Unukić zabio je 19. Kod Šibenke 16 uz 7 skokova imao je Jakov Krička dok je Gabrijel Menđušić imao 14 i 16 skokova.

Dario Lukšić, trener Pazina: ‘Čestitao bih mojim dečkima na pobjedi i Šibenci na dobroj utakmici. Mi smo veći dio prvog i drugog dijela imali vodstvo i kontrolu, ali kada je malo koncentracija pala i kada su se počeli pokazivati zankovi umora tu smo malo dali prostora Šibenci koja nas je u jednom trenutku stigla, ali nakon toga odlično smo odgovorili i na kraju mirnije priveli susret kraju. Čestiao bih mojim dečkima na odigranoj sezoni, a sada idemo na završnicu Final Four pa ćemo vidjeti što će nam to donijeti.’

Ante Nerber, trener Šibenke: ‘Čestitam Pazinu na pobjedi i plasmanu u Final Four i njima i svima drugima koji su se plasirali na Final Four želim svu sreću na njemu. Čestitao bih i svojim igračima na toem što su se u jednom trenutku i vratili u susret, ali previše izgubljenih lopti koji su plod toga što svi ne treniramo skupa došlo je do izražaja na kraju. Još jednom čestitao bih svima na ovoj sezoni.’

04. svibanj 2024 19:14