Alkar - Zadar 93:84 (13:24, 25:16, 24:19, 31:25)

Sinj - GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 500

Suci: Luka Kardum (Šibenik), Leo Roglić (Split), Dino Vukušić (Split)

Alkar: Brocić (5), B. Jurela, Neal (14), I. Jurela, Kučan (25), Marić (17), Tomašević, Vučić (8), Wembi (13), Jukić, Jacović (11), Žuljević.

Zadar: Uljarević (5), Allen (12), Ivanov (13), Ahmed (5), Palokaj, Vuković (17), Junaković (2), Mavra (20), Fundić, Planinić (3), Keller (7).

Pravu senzaciju priredio je Alkar u 17. kolu svladavši favorizirani Zadar u utakmici u kojoj je jednostavno bio bolja, motiviranija i borbenija momčad. Bila je to prava rapsodija u bijelom, za povijest, za pamćenje i za potvrdu da je Alkar sjajna momčad u svakom smislu te riječi...

Baš kao i prije sedam dana ponovno je Zadar otvorio s 8-0, imao je u 10. minuti i 24:10, ali tada je krenuo i Alkar i serijom 10-0 uhvatio priključak, da bi preokret režirao u 15. minuti i poveo s 30:29. Zadar se nije uspijevao othrvati odličnoj igri domaćih, iako je na poluvremenu brojao dva koša viška.

Alkar je u nastavak uletio kao iz topa ispaljen, ne samo da je sustigao Zadra, nego je u 25. minuti imao i plus osam koševa (51:43), prvenstveno na krilima sjajne momčadske igre. Vuković je tada tricama držao Zadar u igri, ali Alkar je igrao kao u transu i došao do plus devet. U završni period Sinjani su donijeli plus tri, brzo su ostvarili i deset viška, a pet minuta prije kraja brojali su pet viška. Fanatična i fantastična igra domaćih rezultirala je furioznom završnicom pa je tako na ulasku u zadnju minutu semafor pokazao sinjskih plus osam, Marić, Kučan i Neal su u tim trenutcima uništavali Zadrane, nakon čega je bilo jasno da domaći dio publike može početi slaviti.

- Čestitam momčadi, čestitam igračima, ovo je njihova pobjeda, kratak i jasan je bio Damir Milačić.

24. travanj 2024 17:41