SportPK JADERA

Odličan nastup Josipa Gregova na Zagreb Openu i Otvorenom ekipnom prvenstvu Hrvatske: osobni rekord na 100 metara popravio za čak 6,5 sekundi

Piše Zadarski.hr
4. srpnja 2023. - 09:05

Na bazenima Svetice održano je 14. Međunarodno paraplivačko natjecanje Zagreb Open 2023 te 4. otvoreno ekipno prvenstvo Hrvatske u paraplivanju. Natjecanje odobrava Svjetska paraplivačka federacija (WPS), a u konkurenciji 120 paraplivača iz 17 klubova BIH, Hrvatske i Slovenije pod vodstvom trenera Ante Džaje boje Jadere branio je Josip Gregov (00) koji je isplivao odlične rezultate i kao jedini plivač sakupio je 1767 bodova te Jaderu plasirao na visoko 5. mjesto u ekipnom poretku.

Mihovil Ninčević (97) zbog bolesti nije nastupio na ovom natjecanju te mu ovim putem želimo što brži oporavak.

Josip je tokom dva dana natjecanja nastupio u 4 discipline te se u svima plasirao među 10 najboljih. Na 4.mjesto se plasirao u disciplinama 400m slobodno (6:29.38) i 100m slobodno (1:20.59), 6.mjesto je zauzeo u disciplini 50m slobodno (37.02), dok je najveći rezultatski pomak ostvario u disciplini 100m leđno gdje je s vremenom 1:41.88 zauzeo 7 mjesto i osvoj osobni rekord popravio za čak 6,5 sekundi.

Ovim natjecanjem naši paraplivači Jospi i Mihovil su završili ovu sezonu tokom koje su nastupili na 6 natjecanja i osvojili 36 medalja i to 21 zlatnih, 11 srebrnih te 3 brončane.

10. svibanj 2024 02:06