SportPRVENSTVO U ZAGREBU

Odlični rezultati mladih ASK-ovaca, Tamara Jurešić u troskoku i Anita Odžaković u bacanju koplja osvojile drugo mjesto!

Piše I. G.
6. lipnja 2024. - 08:16

U organizaciji AK Agram iz Zagreba na atletskom stadionu SC Jarun u Zagrebu održano je ekipno prvenstvo i kup Hrvatske za juniore i juniorke, na kojemu je nastupilo i jedanaest članova ASK Zadar, koji su postigli zapažene rezultate.

U kupu Hrvatske za juniorke ASK Zadar je u konkurenciji 24 kluba osvojio zapaženo šesto mjesto s osvojena 63 boda. U sveukupnom poretku (juniori, juniorke) ASK Zadar je osvojio deseto mjesto s osvojena 72 boda. Na ekipnom prvenstvu za juniorke Atletski sportski klub Zadar je osvojio sedmo mjesto s osvojenih 11 050 bodova.

Od pojedinačnih rezultata kod juniorki treba istaknuti Anitu Odžaković koja je u bacanju koplja (600 g) osvojila drugo mjesto s hicem od 44,80 m, dok je u bacanju kugle (4 kg) osvojila peto mjesto s rezultatom 10,73 m. Tamara Jurešić je u troskoku osvojila drugo mjesto s odličnim rezultatom od 11,80 m, što je njen novi osobni rekord.

U skoku u dalj Luna Mandić je osvojila sedmo mjesto s rezultatom 5.37 m. Štafeta 4 x 400 m koja je trčala u sastavu: Marta Marinović, Tamara Jurešić, Luna Mandić i Karla Žilić je osvojila osmo mjesto s vrlo dobrim rezultatom od 4. 08,04.

U skoku u vis Karla Žilić je osvojila šesto mjesto s preskočenom visinom od 1.55 m, Cvita Klarić je zauzela osmo mjesto s rezultatom 1.55 m, a Marietta Blatnjak deseto mjesto preskočivši visinu od 1.50 m.

Na 200 m Karla Žilić je istrčala odličnu trku na 200 m i s rezultatom 26,13 sekundi osvojila dvanaesto mjesto. Karla je ovim rezultatom postigla svoj novi osobni rekord i novi klupski rekord na 200 m za kadetkinje. Dosadašnja rekorderka je bila Lucia Fain s rezultatom 26,39 sekundi iz 2003. godine.

Treba istaknuti da je Karla Žilić (2010.) još uvijek kadetkinja i da se u Zagrebu natjecala u konkurenciji atletičarki koje su po četiri godine starije od nje i tim je ovaj rezultat na 200 m još vrijedniji. Na 100 m s preponama Enea Nikpalj je osvojila dvanaesto mjesto s rezultatom 15,38 sekundi, što je njen novi osobni rekord. Na 800 m Franina Dana Bratović je osvojila trideset i prvo mjesto s rezultatom 2.57,01.

U konkurenciji juniora nastupilo je dvoje članova Atletskog sportskog kluba Zadar i to Emilio Pucar na 400 m, koji je osvojio trinaesto mjesto s rezultatom 52,91 (osobni rekord) a na 400 m s preponama četvrto mjesto s rezultatom 58,33 sekunde (osobni rekord). Kadet Dorijan Jurešić je na 100 m osvojio dvadeset i šesto mjesto s rezultatom 12,23 (osobni rekord), a u skoku u vis petnaesto mjesto preskočivši visinu od 1.60 m.

- Zadovoljni smo ostvarenim na oba natjecanja. Moram ovom prilikom podsjetiti naše članove i pratitelje kluba da su naše juniorke do sada osvojile jedan kup Jugoslavije, tri Kupa Hrvatske, te dva puta prvenstvo Hrvatske, a juniori po jedan kup i prvenstvo Hrvatske, kratko nam je kazao predsjednik ASK Zadar, Ivica Šola.

22. lipanj 2024 13:50