Sport"MLADOST 22" ZAGREB

Odlični Zadrani: Rita Herceg osvojila srebro na 100 metara prsno, Bruno Šarić doplivao do bronce

Piše I.G.
15. studenog 2022. - 11:06

Na bazenu ŠP Mladost u Zagrebu održano je jubilarno 50. izdanje međunarodnog mitinga “Mladost 2022.”, ujedno dio HEP GRAND PRIX natjecanja HPS-a. Jedno od najzanimljivijih plivačkih natjecanja gdje smo mogli uživati u utrkama naših reprezentativaca, ali i nastupima stranih plivača i plivačica.

Ove je godine ekipa PK „Zadra“ u sastavu od 24 plivača plivala u konkurenciji od čak 600 natjecatelja iz 58 kluba iz Hrvatske, Slovenije, BiH i Srbije. U jutarnjem dijelu natjecanja plivale su se kvalifikacije, a u popodnevnim satima finalne utrke. Postava „Zadra“ je pokazala odličnu formu, plivalo se puno osobnih rezultata, a u finalnim utrkama plivali su 20 puta.

PK Zadar

U A finalima gdje nastupa najbržih 8 plivača iz kvalifikacija, plivao je senior Bruno Šarić (50 i 100 m leđno), i juniorka Rita Herceg (50 m, 100 m i 200 m prsno i 200 m mješovito) koji su ostvarili najuspješnije nastupe za PK Zadar. Cijela postava najavljuje odličan nastavak zimske sezone, a na natjecanju su nastupili i: Leon Patrk, Tibor Harapin, Adrian Šaponja, Petar Jukić, Filip Gajić, Niko Baričević, Mia Klasić, Lucija Klasić, Dina Volarević, Marcela Lovrović, Sara Zrilić, Andrea Uhoda, Cvita Knežević, Lena Brok, Marta Vrdoljak, Matea Grbin i Hana Sivec kojoj je ovo ujedno bio i prvi nastup za PK Zadar.

Senior Bruno Šarić nastupio je u 2 A finala i uzeo broncu na 50 m leđno (25.78), dok je u disciplini 100 m leđno (56.23) zauzeo 5. mjesto te isplivao najveći broj bodova (656).

PK Zadar

Kod cura, najuspješnija je bila juniorka Rita Herceg koja je plivala 4 finala te dominirala u disciplini prsno. Rita je osvojila srebro u disciplini 100m prsno (1:14.31), a u disciplini 200 m mješovito zauzela je 7. mjesto, da bi u disciplini 50 m prsno (33.82) doplivala do srebra, dok je u disciplini 200 m prsno (2:38.00) također isplivala srebro u juniorskoj i broncu u seniorskoj konkurenciji te donijela najveći broj bodova (617).

U kategoriji mlađih juniora u finalnim utrkama istaknuli su se naši plivači Lovre Dellavia i Ivano Kuman. Lovre je isplivao broncu u C finalu u disciplini 50 m prsno (31.39), na 100 m prsno (1:09.90) bio je 5., a na 200 m prsno zauzeo je 12. mjesto. Mlađi junior Ivano Kuman u B finalu isplivao je srebro u disciplini 200 m prsno (2:32.99), na 100 m prsno bio je 6., a na 50 m prsno 9. Ivano je plivao i disciplinu 1500 m slobodno te zauzeo 6. mjesto.

U disciplini 50 m prsno, C finala su plivale mlađe juniorke Bernarda Petešić 12. mjesto (38.17) i Danica Sorić 13. mjesto te isplivale kvalifikacijsku normu za državno prvenstvo Hrvatske koje nas očekuje u prosincu. Mlađa juniorka Zara Medanić, također je isplivala normu u disciplini 50 m leptir (32.94). Natjecateljsku ekipu pratili su njihovi treneri Željko Olujić i Ivan Karavida.

Svi su zaslužili čestitke na ostvarenim rezultatima. Rezultati plivača PK “Zadra” koje su ostvarili u jakoj konkurenciji mitinga Mladost, odličan su nagovještaj za daljnje vrijedno treniranje ne samo prve ekipe PK Zadra.

19. travanj 2024 06:08