SportU LIŠANIMA

Održan seoski varoški turnir: natjecalo se u malom nogometu, balotama, potezanju konopa, bacanju kamena s ramena i kartama... Evo imena pobjednika

Piše Marko Ledenko-Mane
19. travnja 2022. - 18:06

Povodom uskršnjih blagdana i prestanka mjera pandemije koronavirusa u ponedjeljak, organiziran je u Lišanima seoski varoški turnir.

Turnir se organizirao u malom nogometu, balotama, potezanju konopa , bacanju kamena s ramena  i kartama.

Pred prepunim tribinama školskog malonogometnog igrališta, mještani Lišana uživali u žestokom nadmetanju u svim disciplinama svojih ekipa.

U finalu malog nogometa djeca i seniori prikazali su odličan nogomet. Zanimlivo je da su u obje kategorije malog nogometa , ekipe  Podmišljena  podignuli pobjedničke pehare i oduševili svoje mnogobrojne navijače. U dječjem finalu briljirao je Ivano Šimunac , postigavši dva gola i bio je nerješiva zagonetka za obranu Glavice. U finalu seniora utakmica je bila uzbudljiva i neizvjesna do zadnjeg sučevog zvižduka. U prvih pet minuta utakmice postignuta su dva gola .Pomišljen je već u trećoj minuti preko Anđela Šimunca poveo 1:0 , ali slavlje Podmišljena kratko je trajalo, iz brze kontre  Marin Dević-Buble brzo je  poravnao na 1:1. Podmišljen nastavlja sa žestokim napadima i Marko Nimac pogađa gol nemoćnog Luke Nimca za 2:1,  s tim se rezultatom otišlo na odmor.

seoski varoški turni

L.mane

Trubanj  od prve minute drugog poluvremena žestoko kreće u brzo poravnanje rezultata , ali Podmišljen iz kontre postiže gol za 3 :1. Do kraja utakmice Trubanj je smanjio na 3 : 2 ,  imali su  par prigodnih prilika, ali Podmišljen je uspio sačuvati rezultat za konačnu pobjedu 3 : 2. Nakon završetka utakmice nastalo je veliko slavlje igrača i navijača Podmišljena .

- Ovaj naš varoški turnir pokazao je koliko svim ljudima nedostaje  druženja , veselja i pjesme ,  nakon prestanka mjera pandemije Korone virusa. Koristim priliku da se od srca zahvalim svim mještanima Lišana , našim mnogobrojnim obrtnicima ,  koji su dali znatnu financijska sredstva i organizatorima turnira mladeži Lišana, kazao je Zvonimir Mijić načelnik Općine Lišane.

Poznati lišanski kuhari Marko Žilić i Ive Nimac- Truman skuhali su 100 kg veprovine i oduševili sve nazočne mještane svojim kulinarskim umijećem.