SportZADAR - IGOKEA

Otužna slika: prekid je trajao 40 minuta, gledalište je ispražnjeno, trener je pogođen u glavu, a onda su Zadrani u nastavku igre - poraženi!

24. ožujka 2023. - 21:17

ZADAR – IGOKEA 67:68 (22:21,16:20,13:14,16:13)

ZADAR – SD „Krešimir Ćosić“. Gledatelja: 1000. Suci: Uroš Obrknežević, Marko Juras, Marko Pecelj (svi Srbija).

ZADAR: Davis 4, Klarica, Sikirić 1, Žganec 11, Čampara 5, Matulin, Lakić 10,Drežnjak 9, Božić 18, Ramljak 9, Šantelj.

IGOKEA: Kondić 3, Narandžić 12, Delalić 8, Tanasković 23, Stanković 6, Crawford 6, Jošilo 4, Waller 3, Marić 3, Radošić, Đorđević 3, Bošković.

Bez obzira na sve, ovaj susret će se dugo pamtiti u Zadru iz dva razloga, radi prekida susreta koji je trajao 40 minuta i pražnjenje gledateljstva. Krenimo redom.

Nisu Zadrani ušli u utakmicu kako se očekivalo, da li radi „težine“ susreta nakon poraza od Slita ili nečeg drugog što će sigurno strućni stožer riješiti. Gosti energetski i atletski dobri, kontrama su došli u vodstvo preko Marića i Tanaskovića te imali odmah na otvaranju 7:2. No „prelomio“ je sve Ramljak svojom energijom, da bi potakao Božića i Žganeca koji su vezanim koševima napravili 6:0, a u nastavku i doveli svoje na 20:13.

Jure Miskovic/Cropix

Nema predaje, dovikivao je trener gostiju Jovanović te su Jošilo, Delalić te Waller gotovo došli do poravnanja na samo pet sekundi prve četvrtine 22:21. U nastavku druge četvrtine ista meta isto odstojanje Zadranima vode 30:22, a Igokea rastrčana puni koš domaćina, ističu se Wallter, Delalić i tricom Narandžić te dovode svoje na 30:24.

U nastavku do te „kobne“ 18. minute – prekida susreta, Zadrani su se digli te uspjeli preko Sikirića nakon slobodnih bacanja tricom Drežnjaka došli do rezultata 31:33, kada se susret prekida 2, 46 minuta do kraja druge četvrtine. Nastavak susreta je počeo nakon 40. minuta prekida, a i gledateljstvo je ispražnjeno – u dvorani te na parketu otužna slika, čuje se škripa patika, nigdje nikoga.

U nastavku Ramljak očevidno „zagrijan“ daje ton igri, pogađa dva slobodna, a i na drugoj strani Tanasković i Stanković dižu na plus pet (38:41). Faza igre gdje Zadru ne ide,a gost puni im koš i prvo vode sedam razlike da bi Jošilo nakon faula Davisa došao do 40:50. Ukazali su kod Zadra Žganec i Drežnjak, uspjeli su koliko toliko zaustaviti Igokeu vezanim tricama no završava četvrtina Tanaskovića 51:55. Zadrani bolje otvaraju posljednji dio igre košem i dodatnim bacanjem Božića, no sve skupa poništava Stanković tricom. Ni Zadrani se ne predaju, Božić je u žiži preokreće rezultat sa dva poena, 5,04 minuta do kraja na 61:59, a Ramljak ne koristi dva slobodna, da bi Kondić tricom doveo u vodstvo goste. U ovoj fazi (3,11 m. do kraja) ide koš za koš kod jednih i drugih, mijenjaju se u vodstvu, a promašuju kod domaćih Božić i tricu Lakić, no Žganec sa dva poena donos prednost Zadru (1,49 m) 65:64. Tvrda i teška borba se vodila do krajnjih granica za pobjedu. Ponovo Božić ne pogađa, a Tanasković poravnava (65:65) 46 sekundi do kraja, Žganec kod Zadra pravi petu osobnu Đorđević pogađa jedno slobodno za vodstvo 24 sekunde do kraja 65:66. Osam sekundi do kraja Waller pravi na Božiću osobnu ovaj pogađa oba rezultat je 67:66, a minut odmora traži trener gosta, a pod košem Zadra Tankosić pogađa oba slobodna za pobjedu pet sekundi do kraja.

25. travanj 2024 10:54