SportZADRANIN NA TRONU

Petar Krešimir Knežević postao državni prvak u boksu u polusrednjoj kategoriji do 71 kg: "Rad se itekako isplatio!"

Piše I.G.
27. veljače 2023. - 14:44

U dvorani zagrebačkog Boksačkog centra održano je državno seniorsko prvenstvo Hrvatske u boksu.

Pored ostalih devetnaestogodišnji boksač BK "Svetog Donata", iz Zadra, Petar Krešimir Knežević, osvojio je titulu državnog prvaka u boksu u polusrednjoj kategoriji do 71 kg.

Petar Krešimir je i prošle godine bio doprvak, da bi ove u finalu porazio vrlo energičnog Marijana Vujevića iz Splita 5:0.

Petar Krešimir je udarcem u prvoj rundi natjerao suce na bojanje, da bi isto učinio i u drugoj rundi, te zasluženo na kraju osvoji naslov državnog prvaka u seniorima.

Vanesa Pandzic/Cropix

- Zadovoljan sam i sretan jer mi se tud, rad i brojni trenizi koje smo odradili višestruko isplatili. Okitio sam se titulom prvaka, ma može li ljepše? - kratko nam je kazao Knežević.

Još jedan Zadrani je osvojio odličje, Jere Perić, Boksačkog kluba "Zadar" i to brončanu medalju.

Bolji od njega u polufinalu meča kategorije do 92. kilograma bio je iskusni Marko Čalić, višestruki državni prvak i aktualni profesionalac.

07. svibanj 2024 22:02