SportPRVENSTVO HRVATSKE

Plivači i plivačice ‘Zadra‘ osvojili ukupno 25 medalja, a prvaci ‘Regije 1‘ su: Rita Herceg, Lovre Dellavia, Mia Šarić, Olivera Šćrbak i Ivano Kuman!

Piše Ivica Gjerga
27. studenog 2023. - 14:52

Na bazenu Višnjik u Zadru tijekom vikenda održano je Regionalno Prvenstvo Hrvatske – Regija 1 u organizaciji PK Zadar. Ovo je ujedno i posljednje natjecanje za mlađe juniore, juniore i seniore prije prvenstva Hrvatske, koje će se održati krajem prosinca ove godine i moramo kazati da je sve prošlo odlično.

Na plivalištu je nastupilo ukupno 130 plivača i plivačica iz 12 dalmatinskih klubova kroz tri dijela natjecanja.

PK Zadar, pored toga što ima prvake Regije 1, osvojio je i 13 pojedinačnih i 12 štafetnih odličja. Za njega su plivali 31 plivač i plivačica koji su svojim nastupima najavili dobru pripremu za nadolazeće državno prvenstvo u 25 m bazenima.

Nastupili su: Tibor Harapin, Adrian Šaponja, Lovre Dellavia, Ivano Kuman, Petar Jukić, Filip Gajić, Niko Baričević, Matija Ukalović, Andrija Radas, Olivera Šćrbak, Lucija Klasić, Mia Klasić, Rita Herceg, Emanuela Gulan, Gabriela Gulan, Marcela Lovrović, Sara Zrilić, Karla Sorić, Erika Sorić, Bernarda Petešić, Mia Šarić, Andrea Uhoda, Danica Sorić, Marta Vrdoljak, Matea Grbin, Lena Brok, Cvita Knežević, Mareta Mikulić, Mia Zekanović, Tia Butić, Zara Brtan; u pratnji trenera Željka Olujića i Ivana Karavide.

Plivači i plivačice ‘Zadra‘ došli su ukupno do 25 odličja, 13 individualnih i 12 štafetnih medalja. Kod plivačica, Olivera Ščrbak osvojila je zlato na 50 m slobodno (27.18) te srebro na 50 m leđno (31.01) u seniorskoj kategoriji. Juniorka Rita Herceg osvojila je srebro na 50 m prsno (35.81) u juniorskoj i seniorskoj kategoriji.

U disciplinama 50 m leptir (30.00) i 400 m mješovito (5:24.38) bila je brončana, također u juniorskoj i seniorskoj kategoriji.

Mlađa juniorka Mia Šarić osvojila je brončana odličja u disciplinama 50 m prsno (37.21) i 50 m leđno (33.74).

Kod plivača, istakao se mlađi junior Lovre Dellavia koji je bio srebrni ml. junior i brončani junior u disciplini 50m prsno (31.42). Mlađi junior Ivano Kuman osvojio je broncu na 100m prsno (1:11.13).

Štafetna odličja u muškoj konkurenciji isplivala je muška ekipa u sastavu: Tibor Harapin, Lovre Dellavia, Adrian Šaponja i Ivano Kuman na 4x50m slobodno (1:39.81) brončani juniori i seniori te štafeti 4x100m slobodno (3:47.26) brončani juniori.

U ženskoj konkurenciji, plivale su: Sara Zrilić, Rita Herceg, Lucija Klasić i Marcela Lovrović štafetu 4x50m slobodno (1:56.12) te osvojile broncu u kategoriji juniorki te 4x50m mješovito (2:09.26) gdje su u juniorskoj i seniorskoj kategoriji osvojile također broncu.

Mlađe juniorke u sastavu: Andrea Uhoda, Danica Sorić, Mia Zekanović i Mia Šarić, osvojile su broncu u štafeti 4x50m slobodno (1:57.73) te srebro u štafeti 4x50m mješovito (2:15.36).

U štafeti 4x200m slobodno (10:20.99) ml. juniorke u sastavu: Marta Vrdoljak, Danica Sorić, Andrea Uhoda i Mia Zekanović, osvojile su ml. juniorsko srebro. Ml. juniorska štafeta u sastavu Mareta Mikulić, Cvita Knežević, Lena Brok i Marta Vrdoljak, osvojila je broncu u štafeti 4x50m mješovito (2:19.03).

U štafeti 4x100m slobodno (4:28.99) ml. juniorska štafeta u sastavu: Mia Zekanović, Andrea Uhoda, Danica Sorić, Mareta Mikulić, osvojila je srebro. U štafeti 4x100m mješovito (5:08.75) ml. juniorska štafeta u sastavu: Mareta Mikulić, Matea Grbin, Mia Šarić, Andrea Uhoda, osvojila je srebro.

Na kraju kada se sve zbroji tada su odličnim nastupom na Regionalnom PH, plivači ‘Zadra‘ uzeli su kolekciju medalja. U pojedinačnim nastupima: jedno zlato, četiri srebra i osam brončanih odličja, a u štafetnim nastupima četiri srebrna i osam brončanih odličja.

U klubu nastavljaju se daljnje pripreme juniora i seniora za prvenstvo Hrvatske u malim bazenima koje če se održati 14.-17. prosinca u Rijeci.

01. svibanj 2024 00:08