SportREGIONALNO PRVENSTVO

Plivači PK Zadar je osvojili 14 pojedinačnih i 13 štafetnih odličja, a Ana Burazer, Rita Herceg, Hana Sivec i Lovre Dellavia su prvaci

5. prosinca 2022. - 21:04

U organizaciji PK Zadra na bazenu Višnjik održano je Regionalno prvenstvo Hrvatske, a što je ujedno i posljednje natjecanje za mlađe juniore, juniore i seniore u ovoj godini. Nastupilo je ukupno 170 plivača i plivačica iz 12 dalmatinskih klubova kroz tri dijela natjecanja.

PK Zadar je osvojio 14 pojedinačnih i 13 štafetnih odličja, a Ana Burazer, Rita Herceg, Hana Sivec i Lovre Dellavia su prvaci Regije. Za PK Zadar je plivalo 28 natjecatelja koji su svojim nastupima najavili dobru pripremu za nadolazeće državno prvenstvo u 25 m bazenima. Nastupili su: Tibor Harapin, Adrian Šaponja, Lovre Dellavia, Ivano Kuman, Rafael Utković, Niko Baričević, Filip Gajić, Ana Burazer, Lucija Klasić, Mia Klasić, Rita Herceg, Gabriela Gulan, Marcela Lovrović, Sara Zrilić, Karla Sorić, Erika Sorić, Bernarda Petešić, Dina Volarević, Hana Sivec, Mia Šarić, Andrea Uhoda, Zara Medanić, Danica Sorić, Marta Vrdoljak, Matea Grbin, Lena Brok, Cvita Knežević, Rita Herceg, u pratnji trenera Željka Olujića i Ivana Karavide.

Plivači i plivačice „Zadra“ došli su ukupno do 27 odličja. Kod plivača, istakao se mlađi junior Lovre Dellavia koji je bio brončani u disciplini 100 m mješovito (1:05.16). U ženskoj konkurenciji, sjajna je bila juniorka Rita Herceg na utrci 200 m prsno (2:39.55) gdje je osvojila zlato u seniorskoj, juniorskoj i mlađe juniorskoj kategoriji te tako osvojila najveći broj bodova za PK Zadar - 600. Plivala je i utrku 100 m leptir (1:09.07) u kojoj je bila zlatna mlađa juniorka. U disciplini 400 m mješovito (5:14.01), Rita je bila srebrena u sve tri kategorije. Na 100 m mješovito (1:09.02) osvojila je srebro u kategoriji mlađi juniora i broncu u kategoriji juniora. U disciplini 50 m leptir (30.27) bila je zlatna mlađa juniorka i brončana juniorka.

Pak seniorka Ana Burazer isplivala je broncu u disciplini 100 m mješovito (1:08.17), a Hana Sivec na 50 m leptir (30.10) otplivala je srebro, također u seniorskoj kategoriji.

Štafetna odličja u muškoj konkurenciji isplivala je ekipa u sastavu: Tibor Harapin, Lovre Dellavia, Adrian Šaponja i Rafael Utković na 4x50 m slobodno (1:42.01) srebreni juniori i brončani seniori, na 4x50m mješovito (1:54.54) srebreni juniori, 4x100 m slobodno (3:50.29) brončani juniori i na 4x100m mješovito (4:17.88), također brončani juniori. U ženskoj konkurenciji, štafetu 4x50 m slobodno (1:53.82)  plivale su Sara Zrilić, Rita Herceg, Zara Medanić, Marcela Lovrović te osvojile drugo mjesto u kategoriji mlađi juniorki. U štafeti 4x200 m slobodno (9:42.97) u sastavu Rita Herceg, Marcela Lovrović, Bernarda Petešić i Mia Šarić, plivačice Pk Zadar osvojile su broncu u seniorskoj i juniorskoj, a u mlađe juniorskoj kategoriji, srebro. Istu štafetu plivale su i mlađe juniorke (Marta Vrdoljak, Karla Sorić, Danica Sorić, Andrea Uhoda) te osvojile broncu s vremenom 10:30.77. Mlađe juniorke (Sara Zrilić, Rita Herceg, Marcela Lovrović, Mia Šarić) plivale su 4x50 m mješovito štafetu (2:09.01) te osvojile treće mjesto, a u štafeti 4x100 m slobodno (4:15.54), drugo mjesto. Mlađe juniorke u sastavu Marcela Lovrović, Bernarda Petešić, Rita Herceg i Sara Zrilić, u štafeti 4x100 m mješovito (4:50.38), osvojile su broncu.

Kao što je vidljivo odličnim nastupom na Regionalnom PH, plivači „Zadra“ uzeli su velik broj medalja. U pojedinačnim nastupima 5 zlatnih, 5 srebrenih i 4 brončana odličja, a u štafetnim nastupima 5 srebrenih i 8 brončanih odličja. U Plivačkom klubu Zadar, nastavljaju se daljnje pripreme juniora i seniora za prvenstvo Hrvatske u malim bazenima koje će se održati od 19.- 22. prosinca u Rijeci.

16. travanj 2024 19:35