SportZAVRŠENA SEZONA

Plivači PK Zadar na natjecanju u Zagrebu ostvarili puno osobnih rekorda!

19. srpnja 2023. - 18:56

U Zagrebu se na bazenu Svetice održalo ljetno državno prvenstvo, gdje su se okupili najbolji plivači i plivačice iz 39 plivačkih klubova iz Hrvatske. 370 plivača iz kategorija mlađih juniora, juniora, mlađih seniora i seniora se natjecalo u individualnim i štafetnim disciplinama te su skupljali individualne i ukupne (klupske) plasmane. U jutarnjim utrkama, sve kategorije plivača su plivale kvalifikacijske utrke 8 najbržih plivača iz jutarnjeg dijela programa nastupalo je u popodnevnim A finalima, a idućih 8 u B finalima. Kategorija seniora ujutro je nastupala u kvalifikacijama, a popodne je plivala za seniorski poredak.

Za Plivački klub Zadar, natjecalo se 8 plivačica i plivača: Lovre Dellavia, Rita Herceg, Sarah Michelle Coha, Mia Šarić, Ivano Kuman, Filip Gajić, Matea Grbin i Bernarda Petešić u pratnji trenera Željka Olujića, koji je kazao:

-Cilj na glavnom natjecanju sezone je ostvariti nove osobne rekorde svakog plivača te zajedničkim snagama zauzeti što bolji ekipni plasman što je ova mala i mlada postava i uspjela ponosni smo na sve njih.

Juniorka Rita Herceg, svoj najvrijedniji rezultat ostvarila je u disciplini 100 m prsno (1:17.06) gdje je zauzela šesto mjesto u juniorskoj kategoriji i isplivala najveći broj bodova, 576. Na 200 m prsno (2:48.88) zauzela je peto mjesto u finalnoj utrci te otplivala 558 bodova. Izborila je i finalnu trku u disciplini 50 m leptir (30.93) gdje je otplivala svoj novi osobni rezultat te zauzela deseto mjesto. Na 50 m prsno (36.83) ostvarila je 17. mjesto.

Juniorka Sarah Michelle Coha, izborila je B finale na 50m prsno (36.06) te zauzela osmo mjesto u svojoj kategoriji s isplivanih 541 boda. Nastupila je i u disciplini 100m prsno (1:23.00), a u obe trke je plivala svoj novi osobni rezultat.

Mlađi junior Lovre Dellavia, plivao je svoje nove osobne rezultate u disciplinama 50m prsno (31.99) gdje je zauzeo 6. mjesto, 100m prsno (1:11.34) 7. mjesto i 50m slobodno (25.95) 14. mjesto. Na 50m leptir (29.29) zauzeo je 39. mjesto.

Svoj najbolji plasman mlađi junior Ivano Kuman ostvario je u disciplini 1500 m slobodno (18:27.88) gdje je zauzeo 7. mjesto. Nove osobne rezultate plivao je u disciplinama: 200m prsno (2:39.98) 10. mjesto, 100m prsno (1:13.87) 16. mjesto i 50m prsno (33.66) 15. mjesto.

Mlađa juniorka Mia Šarić plivala je svoje nove osobne rezultate u disciplinama 50 m leđno (34.40) 18. mjesto, 100 m leđno (1:13.12) 16. mjesto, 200 m leđno (2:38.12) 15. mjesto i 50m prsno (39.12) 22. mjesto. Plivala je i disciplinu 50 m leptir (32.20) gdje je zauzela 17. mjesto.

Za Pk Zadar su još nastupili: mlađa juniorka Bernarda Petešić - 14. mjesto na 50 m prsno, 24. mjesto na 100 m prsno i 27. mjesto na 50 m leptir; Filip Gajić 21. mjesto na 50 m prsno te Matea Grbin 24. mjesto u istoj disciplini. Najbolji štafetni nastup Pk Zadar je imao u ženskoj juniorskoj štafeti na 4x100 m mješovito (Mia Šarić, Sara Michelle Coha, Rita Herceg, Bernarda Petešić) koja je zauzela 12. mjesto. Štafeta 4x100 mixed mješovito (Mia Šarić, Ivano Kuman, Rita Herceg, Lovre Dellavia) zauzela je 13. mjesto. U ekipnom poretku klubova, plivačice su zauzele 16./23., a plivači 26./28 mjesto.

Sada natjecateljima prve ekipe Zadra slijedi 51. plivački maraton Zadar – Preko koji će se tradicionalno održati 5. kolovoza, a onda na zasluženi odmor. Sezona za mlađe uzraste još nije gotova. Kadeti marljivo bruse formu na bazenu Višnjik za predstojeći vikend gdje ih u Zagrebu očekuje nastup na njihovom glavnom natjecanju, Prvenstvo Hrvatske za kategoriju kadeta, pa sretno svima.

01. svibanj 2024 11:08