Plivači PK Zadra nastupili na još jednom plivačkom mitingu "Zlatni medvjed“

Piše Ivica GJERGJA
29. lipnja 2021. - 13:44

Plivači PK Zadra nemaju mira, pa su tako nastupili na još jednom plivačkom mitingu "Zlatni medvjed“, koji je ove godine održan po 35. put u organizaciji plivačkog kluba Medveščak.

Inače je natjecanje uvršteno u FINA kalendar zbog čega je privuklo mnogobrojna svjetska imena, vrhunske plivače u lovu na olimpijske norme. Kroz jutarnje kvalifikacije i popodnevna finala, plivalo se od 25. do 27. srpnja na 50 metarskom bazenu Svetice u Zagrebu.

Nastupilo je 417 natjecatelja iz 41 kluba iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske, Poljske ,Slovačke, Sejšela i Kolumbije. Plivali su se mnogi vrhunski rezultati (norme za Olimpijadu) i državni rekordi, a najljepši dio natjecanja bila je utrka “Medveščakovca” Nikole Miljenića koji je na natjecanju svoga kluba otplivao normu za OI na 50 m slobodno (21.85).

Ekipa PK Zadar od 8 plivačica i plivača isplivala je odlične rezultate, a do tri odličja u juniorskoj kategoriji doplivali su Noa Kuman, Roko Šango i Mia Klasić.

Najuspješniji u apsolutnoj kategoriji bio je mlađi senior Bruno Šarić. S nastupom u drugom A finalu, zauzeo je 4. mjesto u disciplini 50 m leđno (26.76) i osvojio 721 bod. Bruno je u utrci 100 m leđno bio 6. (58.84). Junior Noa Kuman bilježi A finale u utrci 200 m prsno gdje je uzeo i juniorsku broncu a B finala i dva 4. mjesta plivao je i na 200 m mješovito i 100 m prsno. U A finalima plivao je i junior Roko Šango, brončani na 200 m leđno (2.15.43) i 6. junior na 100 m leđno.

U ženskoj postavi, najuspješnija je bila juniorka Mia Klasić, brončana na 800 m slobodno (10.07.15). Mia je jedina plivala u A finalima. U B finalima nastupile su i Marija Kuman na 50 m leđno (9.juniorka) te Sarah Michelle Coha na 50 m prsno (11. juniorka). Na natjecanju su nastupile i mlađa juniorke Lucija Klasić i Nora Stipanov.

Ekipu su pratili treneri Josipa Nekić i Željko Olujić, a iduća natjecanje na kojem nastupaju plivači Zadra biti će u srpnju, prvenstva Dalmacije te državna prvenstva za sve koji se kvalificirali.

26. travanj 2024 11:24