SportPLIVANJE

Plivaton regije 1 u Splitu: početnicima PK Zadra bronca!

4. ožujka 2024. - 14:07

Na bazenu Poljuda u Splitu održan je Plivaton regije 1 (Regionalno PH - Regija 1) za kategoriju početnika. U konkurenciji 184 plivača i plivačica iz 12 dalmatinskih klubova, PK Zadar je predstavljala postava od 22 početnika u pratnji trenera Ivana Karavide i Bruna Šarića, te trenerica Danijela Kurtin i Maja Štrbac. Kategorija početnika su dječaci i djevojčice rođeni 2014. godine i mlađi, a u dva dijela programa natjecanja, plivale su se dionice: 100 m mješovito, 25 m i 50 m sve četiri discipline te štafete 4x50 m slobodno i 4x50 m mješovito u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Za uspješan nastup PK Zadra, pobrinuli su se sljedeći plivači: Matej Sinovčić, Mikula Jordan, Noa Jureško, Petar Grgić, Lovre Colić, Domagoj Kurtov, Leni Matulić, Roko Meić, Lucija Ukalović, Zara Vučković, Dea Arambašić, Lucija Nemeš, Franka Golem, Lana Babić, Ljupka Jelavić, Grgo Košta, Matej Morović, Luka Mišulić, Ante Markulin, Diego De Girolamo, Rita Borzić i Emanuela Kurtin, a uz puno novih rekorda, došli su i do odličja.

Muška štafeta na 4x50 m slobodno (2:42.09) u sastavu: Matej Sinovčić, Noa Jureško, Leni Matulić, Mikula Jordan, plasirala se na treće mjesto, te su plivači osvojili brončanu medalju.

Ženska štafeta u sastavu: Lucija Ukalović, Lucija Nemeš, Dea Arambašić, Franka Golem plasirala se na peto mjesto u štafeti 4x50 m mješovito (3:39.52), a 6. mjesto su plivačice zauzele u štafeti 4x50 m slobodno (3:03.08).

Treba istaknuti i plasmane početnika koji su ulazili u najboljih 10: Lucija Ukalović zauzela je 5. mjesto na 25m slobodno (17.60), 7. mjesto na 50m slobodno (39.01) te 10. mjesto na 50m leptir (52.80); Matej Sinovčić plasirao se na 7. mjesto u disciplini 50m slobodno (38.11) te 8. mjesto na 50 m prsno (52.88); Mikula Jordan zauzeo je 8. mjesto u disciplini 25 m leptir (22.16) dok su 10. mjesta u kategoriji zauzeli Noa Jureško na 50m slobodno (40.40) te Roko Meić na 25m prsno (25.33).

- Ponosni smo na prve službene nastupe naših osam početnika koji su branili boje Kluba, te im čestitamo na tome kao i na ostvarenim rezultatima. Naši najmlađi natjecatelji nastavljaju sa radom i pripremama za natjecanja u 50 metarskom bazenu, kratko su kazali iz PK Zadra.

30. travanj 2024 17:29