SportFOTO: SPEKTAKULARNA ZAVRŠNICA BOŽIĆNOG TURNIRA  „BENKOVAC 2019“

Pred 1.500 gledatelja Generacija 81 na penale osvojila veteranski naslov, u velikom finalu „4 asa“ pokazali tko je gazda

Piše Marko Ledenko-Mane
3. siječnja 2020. - 19:00
DSC02113.JPG

Školska dvorana u Benkovcu bila je popunjena do zadnjeg mjesta, tražila se karta više,  jer sve ekipe koje su se plasirale u finalnu večer bile su veliki mamac da dvorana bude puna kao šipak. Sve utakmice pružile su kvalitetan nogomet, bio je to veliki malonogometni praznik  za Benkovac i Zadarsku županiju . Finalnu večer otvorili su  veterani  u kvalitetnim utakmicama.

U finalu veterana stari znanci Generacija 81 iz Šibenika i Drage Riba nekretnine odigrali su odličnu, čvrstu i neizvjesnu utakmicu do zadnjeg sučevog zvižduka. Drage Riba nekretnine  brzo su poveli  preko  Gorana Burčula, ali iskusni  prošlogodišnji  branitelji naslova Generacija 81 , žestoko uzvraćaju   i Marin Vrcić poravnava rezultat na 1:1.

U drugom poluvremenu  gledatelji su uživali u sjajnim potezima majstora nogometa s obje strane i utakmica je završila 1:1. U ruletu penala Generacija 81 je  bila sretnija i zasluženo  po drugi put osvaja ovaj prestižni turnir.  Dobra Klopa Raštane i Vodice u utakmici seniora za treće mjesto odigrali su  odličnu , zanimljivu i neizvjesnu utakmicu s izmjeničnim rezultatom. Vodice su do zadnjih minuta utakmica prijetile poravnavanjem rezultata , sve je ostalo na pokušajima i  Dobra Klopa je prigrabila treće mjesto.

Veliko finale seniora između Draga i  domaće ekipe 4 asa cb Mood gledatelji su s nestrpljenjem očekivali ,  jer su znali da slijedi prava vrhunska utakmica za malonogometne gurmane. Drage su u prvih deset minuta  imale čisti zicer  i pogodile prečku. Asevi  konačno uzimaju stvar u svoje noge , kreću silovito iz brzih kontranapada u 10. i 11. minuti  ekspresno postižu dva pogotka i bacaju Drage u očaj. Nakon brzog vodstva Asevi vladaju terenom, stvaraju niz šansi i plod takve igre okrunili su novim sjajnim pogotkom Šime Ivandića za 3 :0.  Dominik Stojanov  donio je  nekakvu nadu Dragama , smanjivši na 3 :1.  Kristijan Bačić  postigao je novi  gol za konačnu  pobjedu Aseva 4 :1.

Nakon završetka utakmice cijela dvorana  velikim  gromoglasnim pljeskom nagradila je  Aseve za vrhunsku predstavu  i zasluženi naslov Božićnog turnira “Benkovac 2019 “.  Turnir  je organizirala Benkovačka malonogometna liga , uz veliku potporu mnogobrojnih  sponzora i Turističke Zajednice Ravnih kotara. Na poluvremenu utakmice izvučena je  tombola  s bogatim nagradama. Glavnu nagradu televizor plazmu dobio je Marijan Buljat voditelj omladinske škole NK Velebit. Na  turniru je sudjelovalo rekordnih 65 ekipa .

Školska dvorana Benkovac.  Gledatelja :  1500.  Suci :  Stipe Vujević i Marin Miletić