SportHT PREMIJER LIGA

Prednost Sonik Puntamike se topila, ali su izdržali: Ivan Vučić najbolji u pobjedi protiv Zaboka

23. listopada 2021. - 20:36

Na otvaranju susreta gosti su krenuli odličnim akcijama i žestoko, te poveli 5:2, da bi igrači domaćina „ubacili u brzinu više“, pa su Šarlija, Prskalo, Palčić i Vučić odveli svoje na 10:5 u petoj minuti. Mora se priznati da su gosti imali tri-četiri pokušaja, ali su pogađali obruč, a obrana domaćina djelovala je besprijekorno.

No domaći su u tranziciji dva puta bili brzopleti, da bi sve ispravio Gabrijel Marić sa svojim koševima za 18:13 u prvoj četvrtini. Početak druge četvrtine donio je dvije povezane trice gosta, Gujine i Vručinića, odmah je minut odmora zatražio domaći trener Stipe Kuliš i ukazao na propuste i odmah su Prskalo i Vučić vezanim koševima odlijepili "sonikse" na 28:19. I dalje su gosti neprecizni, iako su odlično posložili i izradili akcije, a kad oni ne pogode to čine domaćini preko Šarlije, Palčića, G. Marić , Prskala te su otišli na 11 razlike (44:33) na kraju druge četvrtine, a u jednom periodu imali su i 18 razlike.

Treću četvrtinu otvara Ivan Vučić s pet povezanih koševa, smanjuje tricom Gunjina koji povlači i Brocića za tri poena, ali u „Punti“ nema panike. Iz akcije za „prste polizati“ koju je povukao P. Marić, za Palčić i na kraju Šarliji je zapljeskalo malobrojno gledateljstvo, otišlo se na 18 razlike (59:41). Zabok preko Brocića „uzima“ ponuđeno, smanjuje rezultat, a klupa domaći dobiva tehničku.

Velika je razlika bila u vodstvu, topi se, ali nema ugroze rezultata, ostaje na 14 razlike na kraju trećeg perioda. Iako je Gunjina tricom uznemirio klupu domaćih, ali Palčić, P. Marić i Vučić odlično vuku, zabijaju i ne daju primaći se gostima na manju razliku od 11 koševa. Samo 2,36 do kraja Gunjina je uznemirio duhove „Punte“, tricom je došao na minus 6, a Buljević smanjuje u hororu na 4 koša, tada trener Vulić dobiva tehničku i jedno slobodno pogađa Marić, a na drugoj strani Gunjina dvicom dolazi na koš razlike 73:72, a Palčić tricom i Prskalo zaključuje susret.

Najbolji igrač kod domaćih bio je Ivan Vučić sa 27, a kod gosta Gunjina sa 17 postignutih koševa.

SONIK PUNTAMIKA – ZABOK 78:72 (18:13, 26:20, 19:16, 15:23)

ZADAR – SD Jazine. Gledatelja: 30 .Suci: Marko Mustapić, Žarko Kovačević, Hrvoje Muhvić.

SONIK PUNTAMIKA: Jurič 2 , P. Marić 8 , Palčić 10, Šarlija 12 , G. Marić 13 , Zelanto , Ninčević , Brajčić , Pavin , Prskalo 6 , Vučić 27 .

ZABOK: Levanić - Kutni 4 , Buljević 4 , Brocić 15 , Vručinić 11, Ćrnjević 2 , Budimir 13 , Popić , Čutuk 6 , Gunjina 17 , Antonić .

23. travanj 2024 22:52