SportKAKAV PODVIG

Senzacija na Poljudu! Juniori Hajduka izbacili Manchester City i plasirali se u četvrtfinale Lige prvaka mladih

Piše D. KA./SD
28. veljače 2023. - 15:04

Juniori Hajduka su na Poljudu pobijedili vršnjake Manchester Cityja rezultatom 2:1 i plasirali se u četvrtfinale Lige prvaka mladih.

Bijeli su poveli u 24. minuti preko Brajkovića. Antunović je u 33. povisio na 2:0, a prije samog kraja prvog poluvremena Bobb je zabio za konačnih 2:1.

Idući protivnik juniora Hajduka bit će bolji iz dvoboja Borussije i PSG-a.

Tijek susreta pratite ovdje.

HAJDUK - MANCHESTER CITY

Split, Stadion Poljud
UEFA Youth League, osmina finala

Sudac: Snir Levy (Izrael)
Pomoćnici: Idan Zoler i Tuval Rahamim Koltunoff (oba Izrael)

HAJDUK: Buljan - Đolonga, Jurić-Petrašilo, Arković, Hrgović - Kavelj, Reić - Skoko, Brajković, Vrcić - Antunović
Klupa: Bosančić, Begonja, Duić, Nazor, Pavić, Ćalušić, Bobanović

MANCHESTER CITY: Murray-Jones - Samuel, Burns, Katongo, Galvez - Charles, Adam, Bobb - Mebude, Dickson, Borges
Klupa: Grant, Alleyne, Simpson-Pusey, Dada-Mascoll, Wright, Ndala, Oboavwoduo

Tijek susreta

90+4‘ Kraj utakmice

90‘ Igrat će se još najmanje četiri minute sudačke nadoknade

88‘ Promjena u redovima Hajduka. Izlazi Vrcić, a ulazi Duić

84‘ Žuti karton je zaradio i Vrcić

84‘ Crveni karton za Manchester City! Burns je već imao žuti karton, a u naletu bijesa je odgurnuo Vrcića i zaradio drugi žuti

80‘ Imao je Manchester City dobru priliku iz slobodnog udarca, lopta se odbila do Dicksona koji je pucao s šest metara, ali Buljan brani

77‘ Brajković je opet probao iz daljine, slično kao kod prvog gola, ali vratar gostiju je ovaj put bio spreman

74‘ Žuti karton za Đolongu

72‘ Pucao je Charles iz slobodnog udarca iz dobre pozicije, ali Buljan je bio spreman

71‘ Žuti karton za Arkovića

65‘ Hajduk je prepustio kontrolu nad loptom Manchester Cityju i čeka prilike iz kontranapada

63‘ Izmjena u redovima Manchester Cityja. Izašao je Adam, a ušao Oboavwoduo

59‘ Dvije promjene u sastavu Hajduka. Ulaze Ćalušić i Nazor umjesto Reića i Skoke

57‘ Žuti karton za Burnsa

54‘ Bobb se prošetao kroz obranu Hajduka, pucao s ruba šesnaesterca, ali ravno u Buljana

49‘ Velika prilika za Hajduk. Hrgoviće je ubacio s lijeve strane do Antunovića koji s desetak metara puca malo pored vratnice

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme

45+2‘ Kraj prvog poluvremena

45+2‘ Mogli su gosti zabiti i drugi gol pred sam kraj prvog poluvremena, imali su situaciju tri na dva, Mebude je ubacio s desne strane ali Hajduk se obranio

45‘ Gol. Probio se Borges na lijevoj strani, dodao loptu Bobbu koji s desetak metara zabija za 2:1

35‘ Probao je glavom Charles nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali lopta ide visoko preko gola

33‘ Gooool! Skoko je poslao odličnu loptu do Antunovića koji je izdriblao svog čuvara te zabio za 2:0

27‘ Žuti karton za Kavelja

24‘ Hajduk vodi 1:0! Izišao je vratar Cityja Jones daleko od svog gola da očisti jednu loptu, šalje je samo do Brajkovića koji iz daljine odlično pogađa

20‘ Borges je s lijeve strane ubacio u peterac, ali Jurić-Petrašilo izbija loptu daleko od šesnaesterca

12‘ Probao je Josh Adam s oko 20 metara, ali neprecizno

6‘ Velika prilika za Hajduk! Skoko je sjajno odigrao za Vrcića, on je ostao jedan na jedan s vratarom, pucao s oko 16 metara, ali vratar Cityja brani