SportPOVIJESNI USPJEH

Sjajne Hrvatice uvjerljivo pobijedile Njemačku i plasirale se u polufinale Europskog prvenstva!

Piše PSD
15. prosinca 2020. - 20:00

Hrvatska ženska rukometna reprezntacija pobijedila je Njemačku te se na taj način plasirala u polufinale Europskog prvenstva.

Nakon tvrdog prvog poluvremena u kojem se nijedna ekipa nije uspjela značajno odvojiti, na početku drugog dijela Hrvatice su napravile seriju 5:0 i do kraja nisu ispuštale vodstvo.

Osim povijesnog uspjeha i plasmana u polufinale Europskog prvenstva, izabranice Nenada Šoštarića ovom su pobjedom ujedno izborile i nastup na Svjetskom prvenstvu.

Hrvatska - Njemačka 23:20

Tijek utakmice

60` Utakmica je završila. Hrvatska je u polufinalu!

59` Grossmann pogađa i Njemačka je sada već na -2. Ali Debelić odmah uzvraća i vraća na +3 za Hrvatsku.

58` Blažević ne uspijeva pretvoriti sedmerac u pogodak, ali Njemačka odmah gubi loptu.

57` Dvije minute kazne za Mičijević i sedmerac za Njemice. Maidhof pogađa i sada je 22:19.

54` Pijević ponovno sjajno brani, a s druge strane Mamić griješi i Njemice smanjuju na 22:18.

51` Isključenje sada za Smits zbog prekršaja na Blažević.

50` Dvije minute kazne za Kalaus, a u nastavku akcije sedmerac za Njemačku. Maidhof pogađa i smanjuje na 20:16.

49` Time out Hrvatska.

47` Brza kontra Njemica i Grossmann smanjuje na 19:14.

44` Dvije minute kazne za Njemačku.

41` Sedmerac za Njemačku, ali Bešen brani udarac Maidhof.

40` Dvije minute kazne za Krsnik i Njemica napokon zabijaju za 17:13.

39` Mičijević zabija za 17:12. Njemačka je još uvijek bez gola u drugom poluvremenu.

36` Mičijević pogađa za 15:12, a njemački izbornik zove time out.

33` Krsnik iz sedmerca dovodi Hrvatsku u vodstvo, a Mičijević povisuje na 14:12.

31` Odmah na početku dvije sjajne obrane Pijević.

31` Počelo je drugo poluvrijeme.

30` Sedmerac za Njemačku s istekom vremena. Maidhof pogađa i na odmor se odlazi sa 12:12.

29` Dvije minute kazne za Hrvatice, Meidhof ponovno sigurna iz sedmerca, 11:11.

28` Ježić postiže svoj drugi pogodak na utakmici i Hrvatska po prvi put vodi.

27` Nova sjajna obrana Pijević. Hrvatska golmanica sada je na 44% obrana.

27` Time out Hrvatska.

26` Dvije minute kazne za Mičijević.

25` Sedmerac sada za Njemice. Maidhof pogađa i Njemačka ponovno vodi.

23` Sedmerac za Hrvatsku, ali Blažević pogađa vratnicu.

23` Time out Njemačka.

21` Nove dvije minute za Njemačku, ovoga puta za Behnke. Hrvatska ipak ne uspijeva iskoristiti situaciju 6 na 4 i po prvi puta prijeći u vodstvo.

19` Još jedna sjajna obrana Pijević i odmah na drugoj strani prvi sedmerac za Hrvatsku uz dvije minute za Njemačku. Blažević poravnava na 8:8.

17` Još jedan sedmerac za Njemice i Maidhof povisuje na 6:8.

16` Njemice ne iskorištavaju svoj napad, ali ni Hrvatice. Ostaje 6:7.

14` Sedmerac za Njemačku i ponovno je dva razlike, 5:7.

12` Njemice prelaze u vodstvo, ali Mamić brzim pogotkom poravnava rezultat.

10` Dvije minute za Lauenroth zbog udarca u glavu. Debelić poravnava na 4:4.

8` Tvrdo se igra na početku, obje ekipe se moraju namučiti za postići gol.

5` Hrvatska smanjuje na 1:2 i uspijeva se obraniti.

3` Nakon nekoliko pogrešaka Hrvatica, Njemice dolaze do dva pogotka prednosti na startu utakmice.

30. svibanj 2024 18:10