SportLIGA ZA OSTANAK

Slavlje u Jazinama: košarkaši Sonik Puntamike porazili Šibenku i prekinuli niz poraza

Piše I. Gjergja
25. ožujka 2022. - 20:37

SONIK PUNTAMIKA – ŠIBENKA 86:82 (20:22, 23:20, 24:15,19:25)

ZADAR – SD Jazine. Gledatelja 30. Suci: Denis Hadžić, Frane Mjeda , Andrea Đuraki.

SONIK PUNTAMIKA: Marić 11 , Palčić 20 , Pavni , Prskalo 9 , Ćutuk 10 , Bubić , Banić 30 , Šarlija 6 , Zelanto , Ninčević , Bašić , Brzoja .

ŠIBENKA: Arslanagić 13 , Thomas 28 , Gulin 11 , Jambrović , Paić 15 , Rebić , Bašić , Grgurica , Solomun 4, Antić , Peleadin , Sinovec 11 .

Velika pobjeda Sonik Puntamike protiv košarkaša Šibenke dugo se slavila na parketu kultnih Jazina, a razloga je bilo napretek. Kako bi zadržali premijerligaški status, košarkaši zadarske "Punte" tražili su pobjedu u drugom kolu Lige za ostanak u srazu sa Šibenkom, a ujedno i prekid negativnog niza. Krenula je „Punta“ bojažljivo, no kako je vrijeme odmicalo zadarski košarkaši sve su bolje stajali na parketu i uzimali igru u svoje ruke. Palčić, Marić te neumorni Prskalo, bili su nositelji igre, a prvo vodstvo domaćini su uhvatili u šestoj minuti druge četvrtine 28:26, da bi im pripalo i poluvrijeme . Treba kod Šibenčana istaći dobru igru beka Tomasa i Paića. U trećem „činu“ u Jazinama na scenu je stupio oporavljeni domaći igrač Emilio Banić koji je postigao 17 poena, a pomogli su mu Šarlija, Prskalo i Čutuk, Treća četvrtina okončana je rezultatom i vodstvom Zadrana 67:57. U posljednjem „činu“ zadarski kapetan Dino Palčić vezao je dvije trice, Tomas i Arslanagić su uzvratili, pa se održalo deset razlike u korist domaćina 75:65. Sve raspoložive snage gurnuo je trener Šibenke Damir Milačić u igru kako bi uhvatio rezultatski priključak, ali su potom Marić i Prskalo pogodili dvije trice za 81:75. Točku na pobjedu domaće momčadi stavili su Čutuk i Marić na kraju susreta u kojemu je najbolji kod domaćih bio Emilio Banić s 30 poena, a kod gostiju Thomas s 28 postignutih koševa.

04. svibanj 2024 11:53