Sonik Puntamika leti dalje - u Jazinama su večeras "obezvrijedili" Vrjednosnice Osijek, Cvitković zabio 23 koša

SONIK PUNTAMIKA – VRIJEDNOSNICE OSIJEK 97:92 (22:19, 23:28, 28:21,24:24).

ZADAR – SD Jazine. Bez gledatelja. Suci: Luka Kardum, Leo Roglić i Roko Hordov.

SONIK PUNTAMIKA: Palčić , Runjić 22, Cvitković 23, Zovko 12, Petani 9 ,Vladović 12, Rašić 16 , Vručinić 3 , Barbaroša , Zelanto , Kresović .

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Jordano 22, Kujunđić 15, Frye 13 , Porobić 2, Paić 10 , Filipović 8, Špehar , Vedriš , Topolović 6,Lakić 16.

Igrači Sonik - Puntamike kao da su u utakmicu ušli „mlako“, bez iti malo špirita koji ih je krasio u prošloj utakmici s gradskim rivalom Zadrom kada su pobijedili upravo brzom, borbenom, atraktivnom i efikasnom košarkom. Vladoviću, Petaniju i ostalim kada su bili na parketu ništa ili malo što je išlo za rukom, vodili su no prvi dio susreta pripao je gostima.

Posljednja tri napada pred kraj druge četvrtine su gosti iskoristili na najbolji način postigli tricu Kujundžića i dvicu Topalovića te okrenuli prednost u svoju korist. Treću dionicu završili su domaćini u svoju korist, nešto su se pokrenuli no nije to bila ona igra kojoj teži trener domaći Vlašić. Pritišću gosti jer nemaju što izgubiti, a mogu puno pobjedom dobiti, ali su „zaboravili“ na profesora Vladovića koji je pokrenio i asistirao svojima te su Cvitković, Runjić, Zovko radili što treba pogađali i dizali rezultat u svoju korist.

Međutim 40 sekundi do kraja samo koš razlike za domaćina 93:92, domaći trener zove minut odmora, a u nastavku Lakić faulira Cvitkovića i ovaj pogađa oba slobodna, da bi Zovko na asistenciju Runjića postavio konačan rezultat. Najbolji igrač kod domaćina bio je Tomislav Cvitković s 23, a kod gosta Antonio Jordano sa 22 koša.

20. travanj 2024 06:35