Gradska sportska dvorana. Gledatelja 20. Suci: Denis Hadžić, Marko Stanković, Andrea Đuraki.

GORICA: Kalajžić 10 , Savić 10 , Cinac 14 , Baković 8 , Konjević 9 , Ulajrević 18 , Mašić 5 , Majić , Miloloža , Sokol 2 , Cvitković 7, Kapusta 5.

SONIK PUNTAMIKA: Jurič 10 , P. Marić 12 , Šarlija , G. Marić 15, Vučić 17, Zelanto 9, Keserović 2, Pavin 5 , Prskalo, Bašić.

Bez imalo respekta krenuli su igrači „Punte“ predvođeni Petrom Marićem na otvaranje susreta u srazu sa Goricom.

Da je P. Marić, koji je nastavio tamo gdje je stao u srazu sa Cibonom u prošlu subotu u Jazinama, imao nekog od suigrača da potpomogao njegov napor, uvjereni smo da bi prva četvrtina završila drukčije. On sam je postigao 9 koševa.

No, tri minute prije završetka četvrtine okrenulo se sve na stranu domaćina koji su završili rezultatom 23:11.

Ovaj rezultat (12 razlike) je diktirao razvoj situacije u nastavku utakmice. Nastavljaju domaćini akcijama koje drže rezultatski razmak, Kalajžić, Kapusta, Mašić su u lijepom zamahu, dok gostujući trener Stipe Kuliš mora radi „kratke klupe“ dati prigodu  Davidu Pavinu, Šimi Keseroviću, Dominiku Zelanto da bi na kraju druge četvrtina bila osjetna razlika od 15 koševa (45:30) u korist Gorice.

I u drugom dijelu Gorica je odlično nastavila igru, Punta „pada“ , raste rezultat na stranu domaćina. Ne može se zaustaviti pad gosta pred razigranim igračima domaćina (71:59).

U tom dijelu utakmice Ivan Vučić, Zelanto i ostali nisu mogli „uhvatiti ritam“ i stoga je velika razlika koševa. U smiraj utakmice trener Gorice Josip Sesar imao je komotnu situaciju, dao je i uveo pričuve u igru, i zaključio susret visokom pobjedom.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi je bio Karlo Uljarević sa 18, a kod Punte Ivan Vučić sa 17 postignutih koševa.

23. travanj 2024 09:00