SportTREĆA NOGOMETNA LIGA

Trebalo je domaću momčad dobro ‘probuditi‘ kako bi došla do zaslužene pobjede

11. svibnja 2023. - 21:05

PRIMORAC – GOŠK KAŠTELA 5:2 (1:2)

BIOGRAD - Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja 100. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad) 7. Pomoćnici: Agičić i Čulina.

Stijelci: 0:1 Bučić (14), 1:1 Mrkić (37), 1:2 Bučić (44), 2:2 Mrkić (46), 3:2 Lazarevski (50), 4:2 Jurišić (80), 5:2 Bitunjac (84).

Najbolji igrač: Šime Mrkić (Primorac).

Crveni karton: Ivan Kristian Maretić (GOŠK Kaštela) u 59. minuti drugi žuti.

PRIMORAC: Stojanov 7, Mandaw 7 (od 85. Gašpar-), Torbarina 7, Kulaš 7, Birkić 7, Bitunjac 7,5, Nakić 7 (od 85. Koceić-), Lazarevski 7,5, Mrkić 7,5, (od 55. Voopija -), Okechukwu 7 (od 75. Pavlović-), Jurišić 7,5. Trener: Mirko Labrović 7,5.

GOŠK KAŠTELA: M. Franetović 6, Vukman 6, Vuković 6, Pelivan 6, Mrkonjić 6, Karaman 6, T. Franetović 6 (od 83. Sunara-), Maretič-, Živeljić 6 (od 46. Jozinović -), Maglica 6 (od 62. Carev-9, Bučić 7 (od 82. Varnica-). Trener: Siniša Jalić 7.

Po tko zna koji put trebalo je domaću momčad dobro ‘probuditi‘ kako bi došla do zaslužene i visoke pobjede. Naime, na samom otvaranju susreta igrači trenera Siniše Jalića iz Kaštela imali su tri poluprigode Bučića i Maglice dva puta, da bi im uzvratili Bitunjac i Nakić, ali bez pogotka.

U nastavku svoje čvrste i borbene igre Ivan Bučić zabio je za vodstvo 0:1, u 14 minuti. Iako su domaćini Nakić, Bitunjac i družba Primorca pokušavali poravnati rezultat, promjene nije bilo do 37. minute kada je mladi i potentni Šime Mrkić, koji se danas profilirao u igrača utakmice, zabio za poravnanje. I kada se očekivalo da domaćini krenu po još pogodaka u 44. minuti primili su zgoditak.

Bezazlen faul na nekih dvadeset metara od gola Stojanova sa lijeve strane. Izveo ga je Bučić tako jako i silovito da je lopta odsjela u mreži za vodstvo gosta. Nakon odmora, očito da je trener Labrović svojima očitao bukvicu, kao da je izašla druga momčad Primorca.

Već na samom početku Mrkić je zabio i drugi zgoditak za poravnanje. Domaćini su igrali preprođeno, pa su se prigode redale kao na tekućoj vrpci. U tome im je prilično pomogao svojom nesmotrenošću i igrač gostiju Maretić koji je dobio drugi – isključujući karton. Domaćini su nakon toga bili dominantni i još su pored nekoliko prigoda postigli tri zgoditka za lijepu i zasluženu pobjedu, različitih igrača.

25. travanj 2024 14:28